Zelmer 13Z010

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Zelmer 13Z010

Příspěvek od primacafe »

Už příspěvky dřívějšího data k tomuto kávovaru dávají tušit nějaký problém při dělání pressa na tomto kávovaru. Dejte ho do krabice a pošlete. Podobný problém se řešil s podstatně větším kávovarem. Konečně by se aspoň rozhodlo, zda tento kávovar umí udělat presso nebo né.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Zdenis
Příspěvky: 41
Registrován: stř 20. úno 2008 9:26:33
bydliště: Ostrava, Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer 13Z010

Příspěvek od Zdenis »

Takže, prolistoval jsem internet a jedine co sem našel je to, že v popisu nemají napsané řeči typu "patentované vymyslítko zaručující bohatou pěnu" bla bla bla. Takže pěny se asi nedočkám. Černou vodu která voní a skoro chutná jako turek pít taky nehodlám a proto ho dám do krabice jak tady zaznělo, ale pošlu ho zpátky odkaď přišel. :evil:
misoto
Příspěvky: 34
Registrován: sob 12. dub 2008 22:25:39
bydliště: Košice
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer 13Z010

Příspěvek od misoto »

ZDRAVIM!
ja som tento kavovar mal 3 mesiace a vyskytla sa chyba, pocas zapnutia a nahrievania, pocas sparovania kavy mi vytekala voda cez parnu trysku (samozrejme bola zatvorena).. za jednu salku kavy mi vytiekla jedna salka vody :) tak som ho dal reklamovat, vratili mi 3990,-Sk a doplatil som po zlave (znamosti) 158,-Sk a mam novu o par tried lepsiu masinu Zelmer 13Z012 Maestro..
Inak s 13Z010 som bol nadmieru spokojny, pacilo sa mi elektronicke davovanie, trocha som bol nespokojny ze trebalo vypustit paru, uzavriet a az tak dat pokyn pre zohrievanie pary, pretoze bez tohto postupu sa voda nahrievala aj 6 minut, to latte neurobite :)
misoto
Příspěvky: 34
Registrován: sob 12. dub 2008 22:25:39
bydliště: Košice
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer 13Z010

Příspěvek od misoto »

este k tomu co pisete s creeme, da sa vyrobit perfektna pena, no nie s pribalenymi filtrami, mne pribalili pri kupe od krupsu to sitko kde na spodku je len jeden otvor.. a s tym panove sla taka pena ze az az.. (pouzivam Lavazzu black, Illy, Alfredo)
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer 13Z010

Příspěvek od hnup »

Ak používaš mletú Lavazzu, Illy a pod., tak bez použitia pretlakovej misky penu veru nedosiahneš. Avšak od pravej crémy to má veeeeľmi ďaleko a chuťovo to bude tiež úplne inde, ako by malo byť.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Zelmer 13Z010

Příspěvek od primacafe »

Rozdíl v pěně na kávě s použitím přetlakového sítka, kdy je pěna (ne crema) taková nabublaná a s použitím sítka normálního je vidět tady
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
misoto
Příspěvky: 34
Registrován: sob 12. dub 2008 22:25:39
bydliště: Košice
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer 13Z010

Příspěvek od misoto »

neviem co presne myslite pod pojmom pretlakova miska ale ked to je ta s jednym otvorom na spodnej strane tak taketo mam.. ku novej masinke 13Z012 uz mam presne take ktore mas na obrazku z tej profi masiny.. a tam podla mna ide taka creema ako mas ty v salke, zatial nie som az taky odbornik ale slahacku z kavy mi to urobi peknu, ziadnu nabublanu..
A nie je dobra kupna namleta Lavazza ? ja mlyncek nemam ani nechcem zatial.. prisiel som na to ze staci troska silnejsie utlacit kavu do filtra a ide lepsa creema
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Zkušenosti s Zelmer 13Z010

Příspěvek od Seky »

Dobrý den,
po cca roce sem se rozhodl, že se podělím o zkušenostech s tímto kávovarem.
Důvodem proč jsem ho koupil, byl tip od známého. Po řečtení fóra a pár dotazech sem začal trochu litovat. Ovšem posupem času nelituji.
Kávovar nemá přetlakové misky, ale ze zvědavosti jsem jednu jednoporcovou sehnal. No a zase založil do skříně... Ten rozdíl nebyl skoro žádný.
Bohužel mám pocit, že čerpadlo trochu nezvládá, pokud kávu trochu víc napěchuji, nic neteče, ale kolem páky taky ne..... Čerpadlo je celkově trochu hlučnější, ale to je věc, která mi vůbec nevadí.
Kávovar perfektně pění mléko!
Konsrukce je na "plasťák" docela robustní, nikde nic nevrže, neujíždí...
Páka celkově nic moc, madlo je ze dvou částí, při delším umývání zateče dovnitř voda, pak se musí vyklepat...
Kávu dělá podle mě výbornou, nemám bohužel zkušenost s nějakým lepším espressovačem, používám kávu z Primacafé, melu jen na ručním mlýnku, časem snad něco pořídím.
Až na pár detailů jsem tedy spokojen a myslím, že pro začátečníka, který jistě neví, jestli ho to bude bavit, je to dobrá volba.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „ZELMER“