13Z014

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
TondaV
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 03. pro 2009 22:20:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

13Z014

Příspěvek od TondaV »

Prosím máte někdo zkušenosti s tímto typem. Mám tušení že mi ho Ježíšek vybral pod stromeček a mám rád kapučíno. :tany:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
disius
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 13. led 2011 18:52:09
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: 13Z014

Příspěvek od disius »

Ahojte, kedze toto forum mi pomohlo pri vybere kavovaru, tak som sa rozhodol, ze aj ja prispejem svojou troskou..
Takze tento stroj Zelmer 13Z014 mam uz asi 3 tyzdne, na objektivne posudenie je to malo avsak mozno niekomu aj to pomoze. S tymto kavovarom som velmi spokojny, robi vybornu kavu (zamerne nepisem presso aby som nedrazdil niektorych "pravovernych" ;) ) a velmi peknu cremu. Cize kvalita kavy ako celku je na velmi slusnej urovni na kavovar ktory stoji skutocne velmi malo penazi. Ma komplet mechanicke ovladanie, cize aj mnozstvo kavy sa reguluje dlzkou zapnutia, teda zapnem gombik, pockam kym sa nahreje, otocim regulator a po naplneni salky na pozadovane mnozstvo jednoducho vypnem a chutna kavicka je hotova :) Tento stroj bohuzial nema nahrievanie salok, tento hendikep vsak jednoducho riesim napustenim horucej vody z napenovacej trisky, teda horuca voda mi salku zohreje a nasledne mozem do nej okamzite pustit kavu. Aby som tento stroj len nevychvaloval, tak vyrobcovy musim vytknut poslabsie dielenske spracovanie, cize licovanie plastov a nerezovych dielcov nieje prave idealne, plasty vsak nesmrdia, cize pokial ho clovek denne neobzera s lupou tak je to v celku OK.. Cice moje celkove hodnotenie je s ohladom na cenu tohto stroja velmi dobre. Pokial budu nejake dalsie otazky, rad vam na ne odpoviem :ucta:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: 13Z014

Příspěvek od primacafe »

Jaké byly u kávovaru misky? Kolik gramů kávy do nich vejde, jaký mají venkovní průměr.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
disius
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 13. led 2011 18:52:09
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: 13Z014

Příspěvek od disius »

Nazdar, pri kavovare su 3 misky, jedna je klasicka na jednu davku (cca.7g kavy), druha je na dvojitu davku (cca.14-17g kavy) - bohuzial nemm doma presnu vahu ktorou by som to dokazal odvazit, tretia miska je urcena na akesi sacky (ESE-easy serving espresso). Co sa tyka priemeru misiek, vsekty maju rovnake priemery a to 54mm vnutorny priemer, vonkajsi priemer je odhadom 55mm a vonkajsi priemer vratane lemu je 61mm...
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: 13Z014

Příspěvek od Jeremy »

Klasická nepřetlaková? nebo klasická přetlaková s různýma vymoženostma.. ;) O 13Z014 jsem přemýšlel kdysi jako o svém prvním přístroji na kávu.
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
disius
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 13. led 2011 18:52:09
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: 13Z014

Příspěvek od disius »

Nuz neviem to takto povedat, podla vsetkeho ma dvojite dno, zo spodku misky je len jedna vystupna dierka..To je pretlakova, alebo nepretlakova?? :roll:
Uživatelský avatar
Lucifer
Příspěvky: 47
Registrován: pát 24. pro 2010 21:58:03
bydliště: Thomadorf a.k.a. Tettercity
kávovar:
mlýnek:

Re: 13Z014

Příspěvek od Lucifer »

pretlakova - jak kdosi trefne nazval - "créma bazmek" ;)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: 13Z014

Příspěvek od primacafe »

disius píše:Nuz neviem to takto povedat, podla vsetkeho ma .....
Velmi pěkně je to popsané ZDE.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
disius
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 13. led 2011 18:52:09
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: 13Z014

Příspěvek od disius »

Pozrel som si ten Tvoj odkaz, takze misky zodpovedaju tym prvym, teda pretlakovym. Vysledna "crema" (teda pena) je nieco medzi 1a4-tym obrazkom (menej ako na prvom ale viac ako na 4-tom). Netvrdim, ze tento stroj sa vyrovna vasim drahym pressovarom, avsak viem porovnat niekolko strojov (DeLonghy 190, Krups "neviem cislo") a tento z nich robi podla mojho nazoru najchutnejsiu kavu :)
Uživatelský avatar
rolfovo
Příspěvky: 1
Registrován: sob 04. čer 2011 19:01:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: 13Z014

Příspěvek od rolfovo »

Zdravím, taky jsem si koupil tenhle presovač a musím říct, že jsem zatím spokojený. Jen bych se chtěl zeptat zkušenějších - když jsem pokusně pustil presovač bez sítka s kávou, tak jsem myslel, že bude ven stříkat proud vody o tlaku zmiňovaných 15 barů. Ale voda místo toho jen tak cmrndá, o nějakém tlaku nemůže být ani řeč. Nedělám něco špatně nebo nemám vadný kus?
Díky
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: 13Z014

Příspěvek od Jeremy »

Protože vodě nestojí nic v cestě, tak zkus ucpat prsty dva otvory v páce kudy káva vytéká a uvidíš, jestli tě voda přetlačí.

Upozornění: Prosím, aby jste to doma nezkoušeli, hrozí nebezpečí opaření vařící vodou. :acute:
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: 13Z014

Příspěvek od Seky »

když vodu pustí hned po zapnutí, poteče studená, tak by se opařit nemusel
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: 13Z014

Příspěvek od Redmann »

Ak vode nič nekladie odpor, tlak sa nemá ako vytvoriť.
Uživatelský avatar
ejka
Příspěvky: 1
Registrován: pon 02. led 2012 16:06:15
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: 13Z014

Příspěvek od ejka »

Tiež mám tento kávovar, kúpila som si ho ako najlacnejší na trhu a musím napísať, že som veľmi milo prekvapená. Káva má peknú cremu, mlieko používam plnotučné a je spenené úžasne. Predtým som mala kávovar zn. Krups, ale ten mlieko nikdy nedokázal speniť. Takže ak sa dakto obáva poľského výrobcu, či nízkej ceny výrobku, nebojte sa a choďte do toho. Kávovar je ihneď nahriaty a pripravený k použitiu, je extra tichý a nič z neho neodkvapkáva, takže absolútne bez chybičky. Zatiaľ neviem posúdiť, ako dlho vydrží, mám ho krátko. Ale ak sa dačo na mojom nadšení zmení, dám vedieť. :grin:
Uživatelský avatar
brabitom
Příspěvky: 2
Registrován: pon 16. led 2012 9:50:19
bydliště: Třebíč
kávovar:
mlýnek:

Re: 13Z014

Příspěvek od brabitom »

Mám ho, zatím jen od Vánoc a naprostá spokojenost.
Jak už bylo psáno, trochu horší dílenské zpracování, ale funkčnost 100%. Chybí nahřívač šálků, ale nic není dokonalé ;-)
V základu jsou přetlakové misky, 1 šálek (vejde se tam cca 10g), 2 šálky (vejde se tam cca 20g) a na kapsle PODs.

Můj hlavní problém spočívá spíš v naučení se správného mletí kávy. Byl jsem zvyklý na automat, který si kávu hezky pomlel, případně jsem jednoduše zreguloval hrubost. Teď mám ale na "mletí" Bochs, který vlastně nemele, ale seká a hrubost se určuje dobou, tak s tím trochu zápasím :-)

Ještě doplním, napěnit mléko se daří bez větších problémů. Ze zkušenosti s jinými přístroji je tady poměr cena/kvalita na výborné.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: 13Z014

Příspěvek od ondrada »

Pokud máte tříštivý mlýnek, tak bude nejlepší ho zahodit a dál se s ním netrápit. Krom toho, že takový mlýnek prostě na espresso namlet nedokáže, tudíž se s tím budete trápit až se utrápíte a kloudné espresso stejně nevyrobíte, nože mlýnku kafe zničí (přepálí) už při mletí. Doporučuji něco na téma mlýnek načíst zde: viewforum.php?f=65 ať se neopakujeme...
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: 13Z014

Příspěvek od primacafe »

Popřípadě o mlýncích ZDE
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
brabitom
Příspěvky: 2
Registrován: pon 16. led 2012 9:50:19
bydliště: Třebíč
kávovar:
mlýnek:

Re: 13Z014

Příspěvek od brabitom »

Nákup kvalitního mlýnku je v plánu, ale ale když už tak pořádný, takže zatím si raději počkám ;-)

Každopádně už jsem to docela vychytal ;-)
Uživatelský avatar
vormen
Příspěvky: 1
Registrován: stř 06. čer 2012 19:41:36
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: 13Z014

Příspěvek od vormen »

ahoj všichni, mám nově tenhle přístroj a jsem dost smutnej. nevím jestli je to normální, ale dost mě to štve. když spustím proces, tak začne pomalu natékat kafe, ale stejně rychle, ne-li rychleji začne voda natíkat do odkapávací misky. udělám jeden hrnek, cca 120ml a miska je skoro plná!!! když to zapnu bez páky a bez sítka, tak voda do misky neteče, když tam dám sítko bez kafe, tak voda do misky už natíká. to mi přijde dost divný, myslel jsem, že to je na vypouštění přetlaku nebo tak něco. Ale když se to rychle plní jen s prázdným sítkem... tohle je můj první pákový přístroj, naši mají starší a ten do misky nic nepouští, strašně mě to štve a nevím jestli je to normální, nebo mám vadný kus.
Odpovědět

Zpět na „ZELMER“