Zkušenosti se SOLAC C304G2 Titan

Domácí pákové kávovary Solac
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
mutubi
Příspěvky: 25
Registrován: pát 27. lis 2009 12:40:45
bydliště: M.Lázně
kávovar: lelit PL41EM
mlýnek: Iberital

Zkušenosti se SOLAC C304G2 Titan

Příspěvek od mutubi »

Moje zkušenosti s týmto strojem:
1.docela robustní konstrukce
2.čerpadlo na rozdíl od návodu -ne super tiché!
3.přetlakové misky-schánim sítka
4.citlivý na přeplnení misky,asi jako všechny mašiny/teče kolem páky/
5.zbytečně velký zasobník na vodu
6.vestavěný tamper-na 2 věci!
7.půl roku funguje bez závad
8.podle mně dobrá mašinka pro začatečnika-lamu jak jsem já!
Prosím jestli někdo tuto mašinu vlastnil nech mi napíše své poznatky/lepší se učit na chybách ..../
Předem dík 8-)
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Zkušenosti se SOLAC C304G2 Titan

Příspěvek od David »

To se páka upíná do plastové hlavy?
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
mutubi
Příspěvky: 25
Registrován: pát 27. lis 2009 12:40:45
bydliště: M.Lázně
kávovar: lelit PL41EM
mlýnek: Iberital

Re: Zkušenosti se SOLAC C304G2 Titan

Příspěvek od mutubi »

Páka je docela těžká a upínase do kovový hlavy.Zatím jsem to ješte nerozebíral,ale píšou v recenzích že by to dokonce mělo i bojler!? :o
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Zkušenosti se SOLAC C304G2 Titan

Příspěvek od David »

To mě dost překvapuje, že to teče kolem hlavy.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
mutubi
Příspěvky: 25
Registrován: pát 27. lis 2009 12:40:45
bydliště: M.Lázně
kávovar: lelit PL41EM
mlýnek: Iberital

Re: Zkušenosti se SOLAC C304G2 Titan

Příspěvek od mutubi »

Možná jsem se blbě vyjádřil teče to kolem páky jenom když dám hodně kávy,a ještě ji hodně stlačím tamperem.Vytočil mi ho soustružník s pořadneho kusu ocele,takže se mi machruje.Voda neteče pořadně přes kávu a hledá si cesty kolem páky.Aspon to je můj názor.Misku plním odhadem,co se do ní vleze.To bude asi ten problém. :?
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Zkušenosti se SOLAC C304G2 Titan

Příspěvek od dinoo3 »

A zatiahnutú páku máš na koľkých hodinách? Ja na 6tich. S pôvodnou miskou to ide na 5.
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
mutubi
Příspěvky: 25
Registrován: pát 27. lis 2009 12:40:45
bydliště: M.Lázně
kávovar: lelit PL41EM
mlýnek: Iberital

Re: Zkušenosti se SOLAC C304G2 Titan

Příspěvek od mutubi »

Ahoj vyznavači dobré kávy.Po 4 letech by sem se rád podělil o své skušenosti kávovarem který vlastním.Jedná se o SOLAC C304G2,výroba španělsko.Fotky kávovaru jsou na foru,dokonce i střeva.Kávovar má zásobník na mletou kávu,integrovaný tamper.Cena přibl.5tis.Zakoupený byl bez znalosti tohoto fora,takže výběr trochu na blind.Páka kávovaru těžká 355g.Misky prúměr53mm přetlakové,zde 1.problem-musel jsem odstránit ventil na spodku misek.Po objednávce u elprag zakoupené nové misky(takže mám 2 druhy).2.promblém nestandart.rozměr misek.Po úpravě se změnila i kupovaná káva k lepšímu.3.problém nutnost mlýnku-původní řešení lodos,přinesl zlepšení,dnes Iberitall,espresso lepší než v kavárnách u nas ve městě.Změna kávy k nejlepším výsledkům primacafe.Měl jsem možnost vyskoušet kávy ze Sicílie a nedá se to porovnat,jsou lepší jak u nás kupovaný ale na primacafe to nemá.Závady na přístroji za 4 roky:-výměna ventilku v hlavě kávovaru,prasklá pružinka.Výměna ventilku na přepad vody-závada způsobená dekalcifikaci přes hlavu,kámen zasekl pružinku.Výměna těsnení hlavy kávovaru-těsnění gumové.Vše zakoupené u elprag bez problému komunikují.U f.Hraspo zakoupené misky Spaziale potřeba upravit trochu páku a potom se uvidí.Zatím funguje vše bez problému.Espresso dávam 25/25.S kávovarem jsem spokojen až si ho nebudu schopen opravit a tak si pořídim lepší.Tolik o kávovaru,který tady na foru asi nik nemá.Hlavní předpoklad na udělání espressa je káva od primacafe a mlýnek.Jestli má někdo doma zbytečnou páku od Solac C304G2 tak ji koupim za rozumnou cenu chci zkusit misky Spaziale.Doufám že jsem se svým příspěvkem moc neobtěžoval s pozdravem primacafe zdar Mutubi
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Zkušenosti se SOLAC C304G2 Titan

Příspěvek od papun »

Jak jsem se tak díval na jeho parametry v e-shopu, tak mě celkem překvapil tlak 18 barů. By mě zajímalo kolik to fakt má. Kdyby to jelo na 18 tak bych se ani nedivil, že to někama protěká.
Uživatelský avatar
tonda007
Příspěvky: 1
Registrován: sob 11. led 2020 19:44:44
bydliště: Smečno
kávovar: Solac C 304 G2 Titan
mlýnek: De Longhi KG89

Re: Zkušenosti se SOLAC C304G2 Titan

Příspěvek od tonda007 »

Zdravím. Koupil jsem Solac z druhé ruky. Potřeboval jsem rychle dobrou kávu a tento přístroj mne nadchnul vzhledem, výkonem. Měl jsem plnoautomat, ale odešel do věčných lovišť přesně 14 dní po záruce. Takže do budoucna asi Krups kupovat nebudu. Ale k Solacu. Káva mi chutná, většinou si melu sám, občas, když dojde a v noci nechci dělat rámus, otevřu krabičku poslední záchrany s papírovými pody. Potřeboval bych poradit. Během provozu čerpadla celý přístroj rezonuje. Nevím, zda jde o vlastnost nebo problém mého přístroje. Řeším to tak, že mezi horním plechem a čelem mám kus plastu z balíku kávy nebo když občas vypadne, tak dávám špičku z párátka. Zvuk se umravní, zjevně jde o rezonanci plechové konstrukce. Dále mne zlobí páka. Občas má chuť se povolovat a rozpadnout na jednotlivé díly. Nemáte někdo případně k prodeji originální páku? Vím, že to je už děda, ale zkouším to....
Odpovědět

Zpět na „SOLAC“