Presovač Bosch barino

Domácí pákové kávovary Bosch
Pravidla fóra
* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
saddam
Příspěvky: 25
Registrován: stř 14. led 2009 2:50:50
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Presovač Bosch barino

Příspěvek od saddam »

Já mám

Kód: Vybrat vše

http://shop.labohemecafe.cz/prislusenstvi/espresso/tamper-presso-luce/prod_12.html
tenhle tamper, z LBC shopu, ale bohužel se zdá již vyprodán. Nemůžu si ho vynachválit, do misek Bosche padne úplně akorát (54mm varianta), cena byla také dobrá. Třeba půjde sehnat někde v zahraničí, nebo se ještě někde objeví.

Výsledky se po aplikaci čerstvě mletého PRIMAcafé ještě určitě řádově zlepší. Carte Noire jsem také zkoušel, ale zvyklý na PRIMAcafé bych ho lichotivě označil jako pitné. Při rozebírání portafilteru doporučuji si aspoň vyzkoušet bottomless extrakci. Je to dobrodružné. ;)
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Presovač Bosch barino

Příspěvek od hnup »

saddam píše:Carte Noire jsem také zkoušel, ale zvyklý na PRIMAcafé bych ho lichotivě označil jako pitné.
Kokso, tak to znesieš veľa! Ak si dobre spomínam, bola to jedna z najväčších príšerností, čo prešla mojím kávovarom.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
saddam
Příspěvky: 25
Registrován: stř 14. led 2009 2:50:50
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Presovač Bosch barino

Příspěvek od saddam »

Nj, mám tuhý kořínek. Nezabilo mě to, takže pitné :grin: . Ale nemůžu říct, že by pití té značky byl zážitek, který je lepší mít než nemít.
boo-beek
Příspěvky: 7
Registrován: úte 13. led 2009 10:45:36
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Presovač Bosch barino

Příspěvek od boo-beek »

Dneska dorazila zasilka z Primacafe, takze otestuji a uvidime :)
Postnu sem pak fotky...
Uživatelský avatar
convert23
Příspěvky: 6
Registrován: pon 17. pro 2012 20:45:42
bydliště: Jirkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Presovač Bosch barino

Příspěvek od convert23 »

Je tu ještě někdo kdo má co dočinění s tímto strojem? Dávám mu totiž ještě poslední šanci a chtěl bych se zeptat jak moc plníte misku (double nebo single),jakou kávu a máte odzkoušenou už namletou na espresso z primacafe. Bohužel mlýnek nemám ale jsem typ že si prostě nic napůl koupit nemůžu a šetřím rovnou na něco kvalitnějšího a na to ted bohužel není. A prostě nejsem schopen z tohoto kýžený výsledek. A rozmontoval jsem páku a zkoušel bottomless a prostě jsem nebyl schopen docílit toho aby to nestříkalo všemi směry. Zkoušel jsem hodně kávy,málo kávy,různě tampovat ale je pravda že jsem převážně zkoušel single. A puk byl taky spíše takové blátíčko. Díky za jakékoliv rady ohledně tohoto stroje
Uživatelský avatar
saddam
Příspěvky: 25
Registrován: stř 14. led 2009 2:50:50
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Presovač Bosch barino

Příspěvek od saddam »

Plnění a tamping půjde bez mlýnku vychytat těžko :( . Plnění nemám změřené na hmotnost, ale na oko, do double misky nandám mletou kávu až nad okraj misky, do single misky zhruba zároveň s okrajem (během toho ji lžičkou udusávám, aby se vůbec vešla). Po utampování (provádím tlakem s viklavými pohyby) pak vyjde (u obou misek) zhruba 2-3 mm pod okraj (viz foto), což je podle mě ideál (při utahování portafiltru je cítit, že káva stlačená, ale jen lehce, PF se utáhne snadno). Bahýnko místo puku bude nejspíš moc jemným mletím a/nebo slabým tampingem, pokud sedí časování 25 ml / 25 s, tak nejspíš obojím dohromady.

Nevím, na jak drahý mlýnek šetříš, ale nějaký kvalitní ruční mlýnek (který používám), je k tomuto stroji dostačující a měl by se sehnat pod 1000,-. Bez mlýnku se opravdu radí těžko - sice mám teď jedno nastavení, které už prakticky neměním, ale musel jsem se k němu prozkoušet.. Nemáš možnost si mlýnek třeba půjčit?

Jinak strojek od Bosche mi stále slouží, i když už je na něm pár let provozu trochu vidět :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
convert23
Příspěvky: 6
Registrován: pon 17. pro 2012 20:45:42
bydliště: Jirkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Presovač Bosch barino

Příspěvek od convert23 »

Tak mi včera o hodinku utekl na bazoši HARIO MINI MILL SLIM za 400 :( . Ale ten si nejspíš pořídím a nebo něco jemu podobného. Ale spíše tenhle a stím by to snad mělo jít namlýt akorát. Jinak už jsem se zamiloval do Rancilio Silvia V3 + Rancilio Rocky ND ale než mi to žena schválí tak asi bude verze V9 :)
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Presovač Bosch barino

Příspěvek od dinoo3 »

Nezávideniahodná situácia keď máš ženu v pozícii schvaľovateľa.
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
convert23
Příspěvky: 6
Registrován: pon 17. pro 2012 20:45:42
bydliště: Jirkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Presovač Bosch barino

Příspěvek od convert23 »

No povýšila do této funkce až nedávno jelikož očekáváme přírůstek a tak by radši viděla peníze někde jinde :)
Uživatelský avatar
convert23
Příspěvky: 6
Registrován: pon 17. pro 2012 20:45:42
bydliště: Jirkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Presovač Bosch barino

Příspěvek od convert23 »

Tak objednán Hario mini mill a 350g PANAMA FINCA LOS LAJONES HONEY od DS tak jsem zvědav jestli mi to stačí než odladím mlýnek a ukecám Barunku aby zní tekl nějaký přijatelný mok a pak objednám od PC když už jsem na jejím fóru přečetl polovinu příspěvků od strojů které jsem zatím viděl jen na obrázku :D .
Uživatelský avatar
convert23
Příspěvky: 6
Registrován: pon 17. pro 2012 20:45:42
bydliště: Jirkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Presovač Bosch barino

Příspěvek od convert23 »

Saddam: Ten tamper co máš je 54 mm. A je akorát nebo jen že pasuje. Chci nechat známého aby mi ho vysoustružil a nevím přesně jestli je to 54mm nebo víc.
Uživatelský avatar
saddam
Příspěvky: 25
Registrován: stř 14. led 2009 2:50:50
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Presovač Bosch barino

Příspěvek od saddam »

convert23 píše:Saddam: Ten tamper co máš je 54 mm. A je akorát nebo jen že pasuje. Chci nechat známého aby mi ho vysoustružil a nevím přesně jestli je to 54mm nebo víc.
Je naprosto akorát, ale těch 54 mm je specifikace výrobce, tak nevím, jestli to přesně odpovídá. Večer ho přeměřím šuplerou a dám vědět, jestli to sedí.
Uživatelský avatar
saddam
Příspěvky: 25
Registrován: stř 14. led 2009 2:50:50
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Presovač Bosch barino

Příspěvek od saddam »

convert23: Tak jsem to změřil. Spodek tamperu je mírně kónický, má 53,6 mm dole a 53,8 nahoře v nejširším místě, které se ale do misky už stejně nestrká. Být to čistých 54 mm, už by se do misky nejspíš nevešel, nebo hodně blbě. Volil bych tedy průměr někde okolo 53,7 mm.
Odpovědět

Zpět na „BOSCH“