Gaggia Color, Gaggia Pure

Nepište sem dotazy. Jen Vaši nespokojenost s konkretní značkou a typem kávovaru. Popište i závadu která se vyskytla na Vašem kávovaru. I maličkosti mohou být podstatné při výběru nového kávovaru.
Pravidla fóra
Nepište sem dotazy. Jen Vaši nespokojenost s kávovarem konkretní značky a typu. Popište i závadu která se vyskytla na Vašem kávovaru. Toto fórum je určené pro prvotní rychlou orientaci mezi kávovary.

Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Gaggia Color, Gaggia Pure

Příspěvek od primacafe »

Chtěl bych požádat současné majitele některého ze jmenovaných kávovarů, pokud se setkali s jakýmkoliv problémem plastových výplní v hlavě (po kterých se zatahuje páka), zda by svoji zkušenost mohli zde popsat.
Zajímalo by mě, jestli nějaký problém s plastovou výplní je u tohoto kávovaru častější, nebo je to záležitost vzácná.
Popřípadě jak to řešili.
Zajímali by mě i jiné závady na tomto (jednom z těchto dvou) typu kávovaru.

Důvod: tento kávovar je ve všech směrech (proti zvyklostem provedení kávovarů Gagia), dost odrbaný. Hlavně materiálově a tím při jeho užívání nastávají postupem doby (i dost krátké), někdy nemalé potíže. Některé takové, že kávovar v podstatě nejde používat.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Color, Gaggia Pure

Příspěvek od Fox_25 »

Ty plastové kluznice jsou doslova na hovno. Jedna vypadla, je rozpůlená tak jsme ji přilepili nějakým tmelem a drží jak přibitá, druhá drží. Pro jistotu jsou udělané kluznice nové z teflonu které by měli vydržet na věky, pokud by se vymačkaly tak se udělají druhé, otec přemýšlí nad tím že se to udělá z mosazi než půjde dál do služby. Tohle považuji za podvod na zákazníka, očividně měl moc velkou životnost tak vymysleli tohle. Ale museli se hodně snažit, tenhle systém by vymyslel jen retard.

U mého akorát tekl nějaký ventil(nemám u sebe protokol, asi na páru), to se v záruce opravilo.

Co mě doslova sere je jeho tělo a zvukový projev. S plechem odkapávací vaničky souhlasím, když to dělá kafe tak se rozdrnčí i s hrnkem.

Předchozímu majiteli sloužil myslím 20 měsíců a u mě pobyl kolem 12, vše s jednou poruchou když vynecháme ventil. Teď na něm jednou za 14 dní dělám kafe.

Ale furt lepší než Dělongy.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Color, Gaggia Pure

Příspěvek od ondrada »

kolu píše:Problém se self-priming valve (nevím jak přeložit)
Samoplnící ventil?
kolu píše:je asi obecně docela známej (odtékající teplá voda z bojleru zpět do nádržky i tehdy, když už je boiler zcela korektně naplněn). Myslím, že jde velmi levně vyřešit vyříznutím M5 závitu do toho ventilu a našroubováním nerezového M5 šroubu (samozřejmě je potřeba závity zatěsnit teflonovou páskou nebo něčím obdobným). Mám to rozpracované a když to bude fungovat, poreferuji. U modelu Dose to s sebou přináší ten problém, že automatika dávkování nefunguje, protože tím ventilem pokaždé odteče pryč jiné množství vody dle aktuální nálady ventilu...
Závit tam je, asi není potřeba nic řezat, jen sehnat špunt. On to někdo rozpracoval už před tebou http://www.kivahan.com.tr/forum/attachm ... 1299917035 ;-)
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia Color, Gaggia Pure

Příspěvek od David »

Ne každej má doma svěrák a verky na vyřezávání závitu, imho.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Color, Gaggia Pure

Příspěvek od lukyn »

G.Color, po cca 3 letech začal lehce netěsnit ventil páry, jinak žádný jiný problém, kluzáky v hlavě v pořádku. Po 2,5 letech výměna těsnění v hlavě.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 22
Registrován: sob 14. dub 2012 15:35:35
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia, Saeco, G.A.T., ...
mlýnek: Lelit, Eta,...

Re: Gaggia Color, Gaggia Pure

Příspěvek od bloke »

tak pre nejakú štatistickú vzorku sa tiež pridám, po cca 3 rokoch dennej prevádzky -Gaggia espresso Pure- nevykazuje žiadnu závadu.
Ak som sa párkrát zlakol, že kávovar preteká pri príprave kávy pomimo hlavy/páky, tak nakoniec išlo vždy o záležitosť jeho nevyčistenia po predošlej káve, ktorá ostane (pomletá vysušená) v priestoroch "hlavy" (tak ako zrejme v každom kávovare).
Teraz ak mám čas, tak sa snažím po dorobení kávy očistiť tie záhyby v hlave zubnou kefkou (určenou len na tento účel; nestriedam ju z kúpelne :P)
Tzn. tento kávovar nepovažujem za problémový alebo kazový. To sa dá povedať na niečo, čo začne odchádzať po polroku, resp. aj tesne po 23-24 mesiacoch.
Tie plastové výplne sa jedného dňa možno vyšúchajú, a vtedy bude potrebná ich výmena.

Plech mi tiež zo začiatku drnčal, no odkedy som ho zaistil takým plastovým krúžkom na trojnožke z pizze, tak je pomerne ticho, a slúži aj ako zarážka na pozíciu šálky. Dve nohy sú zasunuté v dierach plechu, tretia je zvonka vaničky na plaste.
No väčšinou tých pár sekúnd počas prípravy aj tak držím šálku v ruke.

Kávová voda mi z plechu nesteká mimo, žiadne opatrenia som nato ani nerobil.
Uživatelský avatar
majo
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 03. zář 2015 21:25:16
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Color, Gaggia Pure

Příspěvek od majo »

Po roku pouzivania som spokojny, vsetko dobre funguje. A hlavna vyhoda - vsetko horuce pri pouzivani!
Uživatelský avatar
PavelB
Příspěvky: 6
Registrován: stř 09. led 2013 21:47:33
bydliště: Praha 4
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Color, Gaggia Pure

Příspěvek od PavelB »

Před týdnem jsem jí (Color) po třech letech vyhodil do popelnice.
Už po koupi jsem musel nahradit ty přetlakové misky a parní trysku za normální z modelu classic. Po cca dvou letech se začala sloupávat ta červená fólie snad úplně ze všech dílů. Ty plastové kolejnice v hlavě, to byl taky porod, už po roce se jedna odchlípla a už od té doby nedržela na místě. Před vyhazovem pravděpodobně prasklo těsnění v hlavě, protože už nešlo udělat presso bez pocákání kuchyně. Než abych dával prachy za opravu věci, která vypadala opticky na 15let, tak jsem objednal z italskýho amazonu Lelit PL41 EM, i s express doručením, za necelých 10tisíc. To už je jiná káva :-)
Uživatelský avatar
Elevil
Příspěvky: 8
Registrován: pát 29. říj 2010 13:22:36
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Color, Gaggia Pure

Příspěvek od Elevil »

Vlastním od roku 2009 colorku. Dělám si 2x espressa denně + návštěvy. Nebyl s ní problém, jen jednou výměna těsnění v hlavě. Ale teď po těch 8 letech už se totálně obrousily "lyžiny", jak zde někdo psal. Je to vykrajované tvrdé těsnění, po kterém "jede" páka při utažení. Manžel to vyřešil ukrojením té vytlačené začáteční části. Vložil zpět znovu pěkně od začátku. Tím pádem chybí poslední výkroj. Zatím to drží. Uvidíme, jak dlouho.
Nutno říct, že od začátku kávovar používám tak, jak je v návodu ( tedy nařívání cca 15 min, udělání kávy, vypnutí) a vodu dávám filtrovanou.
Plast ani nic jiného se neodlupuje.
S parní tryskou nejsem kamrádka od začátku. Jemná pěna se dá udělat, ale chce to trpělivost, kterou ne vždy mám. (vše už je tu mockrát probírané).
Nelituju koupě. Krásně jsem se naučila dělat dobrou kávu a o to mi šlo :o))
Odpovědět

Zpět na „Problémové kávovary“