Catler ES 8012

Nepište sem dotazy. Jen Vaši nespokojenost s konkretní značkou a typem kávovaru. Popište i závadu která se vyskytla na Vašem kávovaru. I maličkosti mohou být podstatné při výběru nového kávovaru.
Pravidla fóra
Nepište sem dotazy. Jen Vaši nespokojenost s kávovarem konkretní značky a typu. Popište i závadu která se vyskytla na Vašem kávovaru. Toto fórum je určené pro prvotní rychlou orientaci mezi kávovary.

Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Radsteran
Příspěvky: 3
Registrován: ned 15. kvě 2016 12:16:03
bydliště: Otrokovice
kávovar: Catler ES8012
mlýnek: integrovaný

Catler ES 8012

Příspěvek od Radsteran »

Zdravím všechny. Rád bych upozornil na kazící se elektromagnetické ventily v tomto kávovaru. Tento problém se projevuje skřípáním/vrzáním/řinčením :( při spuštění extrakce. Kávovar jsem celkem 3x reklamoval s tímto problémem a dostal peníze zpět. Životnost nového ventilu byla naposledy 2 a půl měsíce.. :hnup: A to dělám cca 3 kávy denně, takže žádný velký zápřah. Doporučuji se tedy tomuto produktu obloukem vyhnout a nenechat se zlákat na 3 letou záruku. Hodně štěstí při výběru.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Catler ES 8012

Příspěvek od primacafe »

O tom jsem psal už zde před víc jak třemi roky, že jsou to špatně investované peníze.
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 119#p27119
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Catler ES 8012

Příspěvek od j.bill »

A proč je to vlákno zamčené, ten příspěvek by se hodil právě tam..
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Catler ES 8012

Příspěvek od PavelN »

NO já tam mám u svého 8012 ještě původní, kávovar kupovaný v červenci 2012, zatím se mi vada ventilu neprojevila ( ale je možné že změnily postup výroby, tak jako Delonghi nahradil kovové el.ventily plastovými a životnost klesla na polovinu), zatím jsem řešil 2x el.ventil u ES8010, nahradil jsem ho jiným protože když mi řekli ve FASTu že za origo chtějí 1600,- tak jsem slušně poslal k šípku.
Uživatelský avatar
premikkoci
Příspěvky: 24
Registrován: ned 24. dub 2016 15:05:09
bydliště: UH nebo Praha
kávovar: Rocket Mozzafiato type V
mlýnek: ECM S-64 manuale

Re: Catler ES 8012

Příspěvek od premikkoci »

Nemáte někdo ty zvuky nahrané? Můj catler taky vrčí a bzučí. Příjde mi že se to stupňuje. Rád bych to porovnal. Také bych kávovar rád reklamoval s možností vrácení peněz.
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Catler ES 8012

Příspěvek od PavelN »

Je to prostě bzučivý zvuk, shodou okolností jsem v minulém měsíci měl 2 ks na stole, a po rozebrání elektroventilu, byla primární vada v nedokonale odvápneném stroji, poté už pomohlo jen rozborka, odvápnit hlaně vnitřní díl , po té poskládat a oba šlapali jak měli.
Uživatelský avatar
lisiacik007
Příspěvky: 1
Registrován: stř 01. bře 2017 21:58:47
bydliště: Sovensko
kávovar: Catler 8012
mlýnek: nemam

Re: Catler ES 8012

Příspěvek od lisiacik007 »

Ahojte..ja mám tiež tento kávovar...prvá šálka vody má ledva 60 stupňou, tretia šálka najviac 78 st.C....voda s kanvice, odvápnený ...čo môže byť na h...o...?
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Catler ES 8012

Příspěvek od wladas »

Po zapnuti studeneho kavovaru ako dlho cakas na nahriatie?
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
premikkoci
Příspěvky: 24
Registrován: ned 24. dub 2016 15:05:09
bydliště: UH nebo Praha
kávovar: Rocket Mozzafiato type V
mlýnek: ECM S-64 manuale

Re: Catler ES 8012

Příspěvek od premikkoci »

Poslední dobou mám u catlera problém s párou. Docela často se mi stává, že se pára vypne v půlce šlehání. Dřív se tento problém nevyskytoval. Tímto to ale nekončí. Když dokončím úpravu mléka, vypnu páru, očistím trysku a následně chci ještě profouknout trysku, tak se nic nekoná. Kávovar sice indikuje funkci steam, bohužel ale žádnou páru neprodukuje. Stává se to tak jednou ze tří pokusů.

Nevíte kde může být problém? Opakuji že se zmiňované problémy dříve nevyskytovaly.
Odpovědět

Zpět na „Problémové kávovary“