Ariete 1329

Nepište sem dotazy. Jen Vaši nespokojenost s konkretní značkou a typem kávovaru. Popište i závadu která se vyskytla na Vašem kávovaru. I maličkosti mohou být podstatné při výběru nového kávovaru.
Pravidla fóra
Nepište sem dotazy. Jen Vaši nespokojenost s kávovarem konkretní značky a typu. Popište i závadu která se vyskytla na Vašem kávovaru. Toto fórum je určené pro prvotní rychlou orientaci mezi kávovary.

Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Ariete 1329

Příspěvek od primacafe »

Zatím vím o těchto nedostatcích:
1. mlýnek je z výroby nastavený tak, že není možné nastavit jemnější mletí, které je třeba pro udělání doprého espressa.
2. Těsnění v hlavě je z nevhodné gumy a v některých případech se může shrnovat.

Ani jedna z těchto věcí neznamená, že kávovar je nepoužitelný, může to však znamenat určité problémy. Kdo by to zvládl, tak je možné mlýnek přestavit na jemnější mletí a těsnění v hlavě by snad šlo vyměnit za těsnění používané v profi kávovarech.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete 1329

Příspěvek od ringo »

Co mne na tomto kávovaru sejří je, že smrdí jako bolavá ... noha.
Zpočátku to bylo OK, ale postupem času se dost rozdováděl, tak jsem, hlava chytrá, vyčistil vnitřní prostor pro nádobu na vodu octovým čističem, což velmi pomohlo, tak na měsíc. Pak se plast tak rozsmrděl, že se s půl dne starou vodou nedalo udělat kafe, ve kterém by to nebylo cítit. Chemická laborantka se smála, že jsem to tím octem pěkně aktivoval.
Takže nyní mám v prostoru pro vodu půllitrovou sklenici, kterou po přípravě kávy z prostoru vyndavám.
Bohužel zapáchající ABS plast se používá na spoustě kávovarů, a v počátku, kdy každý výrobek smrdí novotou, se poznává špatně, který na tom bude lépe.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Odpovědět

Zpět na „Problémové kávovary“