La Pavoni DOMUS BAR DMB

Domácí pákové kávovary La Pavoni
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od mill »

Když já zas na fóru nejsem moc dlouho a otázku PIDu či nepidu se mi u Silvie řešit nechce (kromě případného časování v tom nějaký přínos nevidím), takže mi to uniklo. Ale nějakých 645 EUR za E61-ku (bez DPH) je na nadzvednutí ze židle, protože jsem ji vždycky chtěl. Nicméně čekat 40 minut na nastartování mašiny se mi taky moc nechce, Silvia je sice papírově nachystaná za 5 minut, ale než se to celý prohřeje, tak je 20 minut pryč. S Ranciliem jsem spokojený, ale člověk přeci musí mít před sebou nějaké vize a střádat do prasátka. Kdybych se ale posunul při výběru až k hranici 550 Eur (i když bez mlýnku), tak se rozhodnu pro Isomac. Ale zpět k otázce....NEPRODÁM !!!!(chichichiii)
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od hnup »

To nebola otázka, ale rozkaz! :-)

Ono je dobré, ak si to človek prejde postupne, potom aspon vie, o čo lepší je ten ďalší stroj. Začiatočníka si na tom veľmi predstaviť neviem.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Dominator
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 15. pro 2008 15:14:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od Dominator »

Napadla ma spasonosna myslienka: "prestan pit kavu, vydelas" alebo "nepi to kafe,moc ti to blafe"

Ok, srandicky bokom, som uz z toho na prasky! Ten isomac urcite teraz neprekusem. Obchodnik z kafe.sk mi alternativne radi la pavoni cellini s kombinaciou mlynca eureka. Vraj ide o takmer profi kavovar so 62mm pakou a mlynec s 55mm kamenmi. Ten kavovar by dizajnovo aj cenovo usiel, len ci je fakt taky fasa. Ten mlynec je uz cenovo troska moc. Dalsia vec: na to, ze si budem robit cca 3-5 kav denne, mi neodporuca mlyncek so zasobnikom na pomletu kavu. Asi viete preco.. Ak ide hlavne o priemer paky, tak to vlastne predbieha aj spominany isomac. Kazdopadne, este par dni sa tomu budem venovat, tak ostanem pri moka kanviciach.. :( Cim sa vlastne vysusovala ta kava?

DMB ma vraj len 54mm paku. Posielam dalsi link na viedeo od kamosa, co si nedavno kupil DMB. Prosim nenadavat, ani ja som este pred nedavnom nevedel, ze espresso sa ma tlacit max. 25-30s a priprava peny ma vyzerat tiez inac. ;)

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=PT9YVrlAAxU&feature=channel_page
Uživatelský avatar
ondro
nováček
Příspěvky: 59
Registrován: sob 03. led 2009 14:00:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od ondro »

Dominator píše:Cim sa vlastne vysusovala ta kava?

Posielam dalsi link na viedeo od kamosa, co si nedavno kupil DMB.
Ten boiler, resp. blok mlynčeka nie je asi nejako špeciálne tepelne odizolovaný od zvyšku mašiny, preto to teplo prestupuje k mlynku.

Ale keď to má ten tvoj kamoš však choď to k nemu presondovať ako sa to javí v reály, možná sa to chová ináč, a daj vedieť.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od pedro13 »

Já mám mlýnek se zásobníkem a nemám s tím problém.Nemelu do zásoby,jen to přecvakám do páky.Nevýhodou je,že musíš cvakat.Výhodou že ti to při cvakání rozbije případné hrudky a taky že případný přebytek kávy v páce jde jednoduše shrnout prstem zpět do zásobníku pro další kafe,což u mlýnku bez zásobníku můžeš leda do koše.
Jasně že něco připlácet za to aby měl mlýnek zásobník je pro domácí použití zbytečné,ale nějaký problém v zásobníku nevidím.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od hnup »

Vysušovnie kávy - ak si tam nasypeš Lavazzu, tá už bude vysušená dávno. Ak to aj dosť hreje, tak nie je problém sypať do zásobníka len malé množstvo kávy, ktorá sa hneď zomlie.
Či je to Cellini až také dobré... No neviem, hlavne že k tomu dodávajú napeňovací zázrak. Tá páka sa mne osobne veľmi nepáči, nemá klasickú výpusť. Priemer 62mm bude asi vonkajší, vnútorný bude klasických 58mm (ale to je len moja domnienka).
A čo sa týka zásobníka, už by som len opakoval slová pedra, vystihol to presne.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Dominator
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 15. pro 2008 15:14:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od Dominator »

Ten clovek byva odo mna 200km, takze sa s nim tak skoro nestretnem. To nahrievanie zrna by mi az tak nevadilo, nakolko nezvyknem skladovat kavu v zasobniku mlynca, ale v chladnicke a vzdy si zhruba nasypem len davku ktoru potrebujem. Kazdopadne zacinam byt zase namotany na toho celliniho. Vyzera to byt riadny macek, takze pojde asi aj o podctivy stroj. Ved ma az 9,3kg, co je len o 1,1kg menej ako DMB s mlyncekom a ma aj slusny vykon 1350W. Skombinoval by som ho asi s tym mlyncom od pavoni JDN a hadam uz by som mal byt spoko, co? Tiez by som to riesil neustalim mackanim packy.
Tou E61-kou bol mysleny priemer paky?
Uživatelský avatar
Dominator
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 15. pro 2008 15:14:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od Dominator »

hnup,
predajca pavoniek na slovensku z kafe.sk ma informoval, ze DMB ma paku priemeru 54mm a cellini az 62mm! Ci je to vnutorny, alebo vonkaji priemer to neviem, ale ten rozdiel sa zda byt velky.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od primacafe »

E61 je systém kávovaru. Stačí vložit do Googla.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od hnup »

Priemer misky nie je až taký dôležitý, pokiaľ je dobre navrhnutá grupa a celý kávovar. 58mm má výhodu v tom, že je to komerčný rozmer, môžeš teda meniť misky z profesionálnych kávovarov, s menšími môže byť v tomto smere problém.
Hmotnosť tiež nemusí byť smerodajná, samozrejme, vo väčšine prípadov to svedčí o robustnosti prevedenia, ale napr. moja Gaggia Evolution je prakticky samý plast a pritom až podozrivo ťažká - väčšinu tej hmotnosti robí masívny kovový valec ukrytý v "nohe" kávovaru.
Veľmi špekuluješ, všetky kávovary, čo si zatiaľ spomínal, espresso urobiť dokážu. Záleží len od vstupnej suroviny a obsluhy, aký bude výsledok.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Ostmes
více pokročilý
Příspěvky: 355
Registrován: pon 04. srp 2008 22:26:10
bydliště: Vysočina
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od Ostmes »

Přesně jak píše Hňup,

hodně záleží na "krmivu" i s nejprofesiálnějším strojem neuděláš dobrý kafe, pokud tam nasypeš špatnou kávu.
Ať už se jedná o stáří, hrubost mletí, atd.

Vše je to o tom kolik do svého koníčka (u někoho VELEkoně) chceš dát.

ostmes
Uživatelský avatar
pajo
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: stř 07. led 2009 14:27:27
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od pajo »

Neviem to nikde najst na nete,ale pozeram si ten DMB a ta paka vyzera presne ako na mojom kavovare a ja mam 100% 58mm. Ked som si to tu precital, normalne som ju isiel zmerat, ze ci to neni 54ka,ale je to 58cka a pozeram na tu paku a nezda sa mi to. Predajca to asi bude vediet lepsie,ale paka aj hlava je presne taka ista ako na Pucinovi. Aj ked neviem, moze ti to byt asi jedno,ake to ma sitko, ked nechces spekulovat....
Uživatelský avatar
johnxtc
Příspěvky: 1
Registrován: pon 19. pro 2011 13:04:37
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od johnxtc »

Zdravím všechny kafaře, mám v plánu si pořídit espresso kávovar a chtěl bych znát váš názor ohledně mého výběru.
eu název je Gastroback Advanced Pro G - 42612
usa Breville

Kód: Vybrat vše

http://www.gastroback.de/de/produkte/details/189/8/espresso-%26-kaffee/design-espresso-maschine-advanced-pro-g.html
http://www.youtube.com/watch?v=C_rLFJWLYw0
můj favorit je pořád La Pavoni DOMUS BAR, ale Gastroback můžu mít za poloviční cenu.
předem děkuji všem za reakce.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od Redmann »

Ďalší názov pre Catler 8012, t.j. OEM kávovar...
Viac info o Catleroch tu
viewforum.php?f=115
La Pavoni je určite lepšia voľba.
Uživatelský avatar
eXp10it
pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: stř 16. lis 2011 20:47:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od eXp10it »

hh, na tom youtube videu ten pokus o extrakci spíše připomíná odvápňování jak průběhem tak výsledkem v té sklenici :lol:
15barů pokládám jako rozumné minimum pro přípravu kvalitního espressa
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od Redmann »

Až teraz som si to video pozrel. Veľké bubliny v "creme", takže napeňovací zázrak funguje ako má. A zdalo sa mi to iba, alebo mu to mlieko pri napeňovaní vrie? Ale to už bude rukami, a nie Catlerom...
Uživatelský avatar
Ralf
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 04. bře 2012 12:20:38
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od Ralf »

zdravím, po dlhej dobe opeť píšem. Dvojpákové San Marino som predal, nezmestilo sa mi na linku. Nedávno som kúpil LaPavoni Domus Bar. Predávaný ako funkčný stroj (ojazdený). Kamoš mi ho doniesol, nechal som ho asi pol hodku vnútri, nalial som mu vodu a zapol. nechal som ho nahriať asi 10 minút a pustil som extrakciu (bez kávy) aby som si odkontroloval funkčnosť. Zrazu PRD! a začalo to vytekať z hornej časti asi odvšadial :pardon: Bolo mi jasné že tam niečo prdlo tak som ho vypol, nechal vychladnúť a rozobral. Po rozobraní som hneď zbadal kde je prblém, hadička z kotla ktorá je napojená na trojcestný ventil prdla, konkrétne medená trubka vnútri v kotli. Kávovar som dal do servisu kde vymenili celú hadičku, tesnenia, sitko na sprche so šróbom a ešte nejaké veci čo boli opotrebované. Kávovar som vyzdvihol včera večer a priznávam sa - DOTERAZ SOM NESPRAVIL DOBRÉ ESPRESSO!! najčastejší problém je že nevie pretlačiť vodu, dlho trvá extrakcia a aj to je len kvapkanie. Už som aj nastavoval hrubšie mletie ale potom to naopak prehnalo zas prirýchlo. Keď dám menej kávy tak mi ostane v poltafiltri na povrchu gebuzina, je to mokré a vydno že je málo kávy. manometer ukazuje počas extrakcie tlak 10 barov tak myslím že s čerpadlom problém nebude. Viete mi pomôcť? Ďakujem ;)
all you need is coffee
Uživatelský avatar
Ralf
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 04. bře 2012 12:20:38
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od Ralf »

fotka prdlej hadičky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
all you need is coffee
Uživatelský avatar
Ralf
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 04. bře 2012 12:20:38
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od Ralf »

okay, prelúskal som vlákna lelitu čo sa mi javí ako rovnaký stroj len iná nálepka a prišiel som na to že to bude asi len o tom namletí. pravdepodobne aj to čo už v mojom oku je akao hrubá káva je stále na tento stroj jemné. vrátim sa zo školy a idem skúšať...
all you need is coffee
Uživatelský avatar
Ralf
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 04. bře 2012 12:20:38
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od Ralf »

doladovanie prebieha prsakticky stále, najpr som používal single ale presedlal som na double, ide to lahšie a ajtak vždy robím kávu aj pre niekoho daľšieho. tu je ukážka.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
all you need is coffee
Odpovědět

Zpět na „LA PAVONI“