La Pavoni Puccino PCL

Domácí pákové kávovary La Pavoni
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od primacafe »

La-Pavoni-puccino-PCL.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
pajo
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: stř 07. led 2009 14:27:27
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od pajo »

Nakolko tento kavovar mam prave ja z tohoto fora, (myslim, ze este 2-3 by sa nasli mozno) nezaskodilo by k nemu nieco povedat a nieco mozno popisat, z osobnych doterajsich skusenosti doterajsieho pouzivania tejto masinky, co je a co nieje v baleni a ako vlastne na tom tento kavovar je v pripade dalsich zaujemcov.
Kavovar som kupoval za velmi slusnu cenu 311 EUR aj s dovozom cez internetovy obchod uvedeny tu na fore v sekcii Dôverihodnost. Najprv som pozeral na model Bondi, ale nakolko obchod ma velmi zaujimave akcie a ceny, plastovy Bondi (vyraba sa aj nerez Bondi) bol drahsi ako nerezovy Pucino PCL, hned bolo rozhodnute. Mal som asi stastie...Medzi modelom Bondi a modelom Pucino su v podstate male rozdiely. Nakolko pisem o Pucine PCL, tak budem spominat iba co ma ten. Pucino sa vyraba vo viacerych prevedeniach, ja mam model PCL, nerezovy s packami, este existuje s plastovymi vypinacmi. Oproti modelu Bondi ma navyse manometer na tlak a trojcestny elektro ventil ktory uzatvara tlak do paky pri vypnuti cerpadla a otvara prepad vody z hlavy do odkvapkavacej misky. Na vrchu kavovaru je vyhrevna plocha na porcelan. Kavovar je vybaveny pochromavanou mosadznou pakou, hlavou aj bojlerom. Na internete pisu, ze bojler je chromovyny, no podla fotiek prilozenych dole je to mosadz. Paka ma priemer na 58mm sitka. Paka ma cca 400-450g, perfektne sadne do ruky. V baleni je 1 a 2 porcove sitko. Na pake je seriovo nasrobovana dvojita vypust, skoda, ze v baleni nieje aj jedno vypust, ale myslim, ze to uz je detajl. Nadobka na vodu ma 1,2 litra, zasuva sa do kavovaru z boku. Tryska na paru je dost hruba, a da sa presroubovat za kapucinator co je v baleni. Technicke parametre a udaje mam z internetu, snad niesu nikde ziadne neprestnosti. V manualoch co su k nemu je napisane tak akurat nic o tom kavovare. Technicke informacie ohladom toho elektroventilu sa mi moc nepozdavaju, neviem, ci funguje presne takto, ale nikde som nenasiel nejaky detajlny popis, cize tuto cast prosim berte s rezervou.

Technicke parametre:
Vykon : 850W
Priprava kavovaru (zohriatie) : cca 6 minut
Tlak cerpadla : 15 barov
Nadobka na vodu : 1,2 L
Rozmery : 370x213x235 mm
Vaha : 6,5 Kg

Obsah balenia:
Kavovar Pucino PCL, Jedna paka na mletu kavu (da sa dokupit paka na PODy aj na kapsule), single a double filter do paky , automaticky kapucinator, konvexny temper (plastovy), naberacka na kavu.

Osobne skusenosti:
Na prvy pohlad je kavovar vyssi a uzsi, su na nom vyrazne 3 kovove prepinace, ziadne labilne, su dost pevne a vydavaju kovovy zvuk, hornym sa zapina, stredny sluzi na prepnutie medzi parou a moznostou extrakcie a posledny je na samotne spustanie extraxcie. Pri kazdom je zelena kontrolka, prva ci je zapnuty, druha je kontrolka nahriatia a posledna je extrakcna. Dalej je velky barometer, skorej designovy doplnok, ale potesi a niekedy aj co to napovie....Kavovar mam zatial kratko, nieco vyse mesiaca, ale môzem povedat, ze spokojnost je 100%. Presso robi perfektne, od prvej chvile. Trosku som mal problem prvych 5-7 kav trafit mletie a davkovanie, na single sitku, na double to ide od zaciatku super,ale uz je tento problem za mnou a som spokojny uzivatel Pucina. Chcelo to odhad do ruky a do oka. Po zapnuti kavovaru je lepsie ho nechat zohriat dlhsie ako tych 6 minut co pise vyrobca, ja ho nechavam takych 15 minut, kym sa system komplet prehreje. Po 6 minutach je mozno voda zuhriata,ale hlava studena, po 15 minutach je vsetko prehriate tak ako ma byt. Ak je kava dobre zomleta, ak trafite mnozstvo, od prvej chvilky tecie nadherna crema. Po zapnuti extrakcie sa 2 sekundy nedeje nic, barometer vyskoci na cca 12-12,5 baru a uz sa vali krasny krem. Ak niekto sleduje barometer, hned je aj na nom vidno mletie, ak to nema tento tlak, uz môzte predpokladat, ze to nebude to prave orechove a to presso nebude take ako cakate.... Niekde sa stala chyba, pravdepodobne mletie, alebo davka kavy.....Samozrejme, je to aj o surovine, polrocna vyprchana Lavazza az tak nefungovala, aj ked penu urobila....Trysku na paru som skusal zatial iba dva krat, raz mi micropena vysla, raz nie, môze to byt vec mlieka, môze to byt vec praxe, v kazdom pripade, skoda, ze tam nieje viacej miesta pri tryske, uvital by som mozno vecsi vyklon trysky,ale mozno mensia konvicka by tiez pomohla. Je to inak turbo triska, nie klasicka triska, mlieka treba viacej v konvicke, z hora si ho tryska nabera cez minidierocku do tej hrubej casti podtlakom a z dola vypusta rovno napenene mlieko. Cize mlieka v konvicke musi byt viacej, nejde to len klasicky koncom napenit ako beznou tryskou. System penenia mlieka je trosku iny ako u beznej trysky. Kapucinator som skusil tiez raz, fungoval super,ale ja si to mlieko kludne napenim, keby nahodou....u mna sa to vsak vyuziva minimalne. Na ten kapucinator som cital recenziu na nete a vraj tiez dokaze spravit peknu micropenu, mne vysli trosku vecsie bublinky ako chcem na kapucine mat, ale da sa este nastavit, no nevenoval som sa mu moc, chcel som ho len skusit ako a ci vôbec je k niecomu ten kusok umelej hmoty s hadickou. Cize jeden pokus stacil zatial, kedze pijem zasadne presso a malokedy sa u mna pije nieco ine....Co k tomu kavovaru dodat, kedze som velmi spokojny, kavu neprehrieva, nemeral som teplotu, ale kava nieje horka, ani kysla, chystam sa to zmerat. Ked odlozim salku spod paky, je horuca, ale môzem sa hned napit bez efektu opalenych ust, cize usudzujem ze v salke ostava voda do tych cca 70 stupnov ako by mala byt. Informacie, co som o nom pozbieral na internete a nieje ich zatial moc nakolko je to minulorocny model vravia o tom, ze zo sprchy tecie voda okolo 90-95 stupnov a ze kavovar ma velmi dobru tepelnu stabilitu, co by bolo idealne. Chystam sa to zmerat, len zatial sa k tomu nejak stale nedostavam, kazdy den spravim len tie svoje 3-4 pressa a vzdy spokojnost. Vzdy viem co bude a viem co od toho cakam. Pomaly uz to ani nesledujem, chcem aby z toho tiekol krem a on tecie. Skoro by som zabudol na jednu nevyhodu, ktora vsak nieje mozno ani taka nevyhoda, pod paku sa zmestia len nizke salky, ked nasadim paku, mala preso salka je tam tak akurat, ak chcem robit velke presso,alebo teda lungo, najprv som si posunul vzdy ten odtekaci priestor na salku, alebo trosku naklonil salku ked som ju vyberal, ale uz som zohnal sirsie a nizsie salocky a je to v poriadku. Ine nedostatky som nezaznamenal. Ak by sa niekto rozhodol pre kupu tohoto kavovaru, môzem ho doporucit, ja som urcite spokojny uzivatel, myslim, ze som neslapol vedla a ak sa niekto rozhodne a tiez ho kupi vyhodne, tiez neslapne vedla. Funkcne bez problem, dielenske spracovanie velmi dobre, nic neodstava, ziadne ostre hrany, nic podobne. Vsetko pekne zapilovane, ziadne odstavajuce casti, vsetko sedi presne tak ako ma, cerpadlo nieje hlucne, nic sa netrasie. Kavovar je vyssi a uzssi, tolko k designu. Dolozim este nejake obrazky, pripadne video z pressa, len sa mi musi vratit fotoaparat domov. Snad ho nebude treba rozobrat, ale samozrejme, ak raz bude treba rozobrat tento stroj, budu prilozene aj fotky rozoberacky. Mal som v umysle mu menit termostat,, ale kedze vodu na 99% neprehrieva, nechce sa mi v nom ani rypat zatial...Uvidime nejake nudne vikendove poobedie.....
Dufam, ze tato mala recenzia niekomu v rozhodovani nad tymto domacim strojom pomôze, ak nahodou bude riesit, ci Pucino ano, alebo nie a nebude sa vediet rozhodnut. Ak by mal nahodou niekto nejake otazky, kludne napiste, rad odpoviem.

Pajo
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
ondro
nováček
Příspěvky: 59
Registrován: sob 03. led 2009 14:00:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od ondro »

Pekne, ja som tiež uvažoval o ňom, akurát ma odradila tá nízko osadená páka.
Ešte by si mohol uviesť akú vodu používaš, keď nemáš problém s cremou.
Uživatelský avatar
pajo
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: stř 07. led 2009 14:27:27
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od pajo »

Paka je osadena nizko, to je pravda, ale mam nizke salocky, ziadne extravagantne tam nedas, co je mierna nevyhoda, ale tak to je. Niekto sa stazuje, ze ma vysoko paku, niekto ze nizko. Mne to nevadi, je to dobre, ide o vysledny produkt a ten zodpoveda vybave a kvalite kavovaru. Vodu pouzivam zatial bohuzial bud dobru vodu flaskovu, alebo pripadne normalny vodovod. Riesim prave otazku vodneho filtra, neviem sa rozhodnut medzi kanvicou a filtrom,ale asi padne rozhodnutie na filter. Nechce sa mi kanvicu riesit, nieje to najrychlejsie a treba do toho tak isto filtre kupovat, tak rozmyslam, ze uz trosku priplatim, nebude sa to len na kavovar pouzivat.
Crema nebude len o vode, mal som cremu aj na kavovare pred tym, nebol problem, podla mna je to skorej o mleti a o presnej davke kavy. Ale zatial kde som si robil kavu, crema bola skoro vzdy, jasne, ze niekde lepsia, niekde slaba,ale nestalo sa mi, ze by nebola vôbec, to som snad este ani nevidel, ze by len voda tiekla. A samozrejme musim spomenut aj nespomenute, tento kavovar, zatial spracovava od zaciatku iba PRIMAcafe, mozno preto stale cremuje, chce sa pochvalit a PRIMAcafe mu zjavne chuti. Mal nejaku Lavazzu na skusku (4-5 salok), to nebola az taka slava, ale crema bola, no bieda, mozno tak 5mm vysledny efekt a netiekla hned od zaciatku ako by som cakal. Aky ucinok ma voda, ci je tvrda,alebo makka na cremu ti budem vediet povedat po nasrobovani nejakeho z tych dvoch zazrakov. Ale nepredpokladam, ze sa nieco zmeni s cremou, snad v chuti kavy a caju.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od hnup »

ondro píše:Ešte by si mohol uviesť akú vodu používaš, keď nemáš problém s cremou.
Problém s crémou je vo väčšine prípadov v káve. Jednoducho stará, zle pražená káva neurobí nikdy takú crému, ako PRIMAcafé. Veľmi veľa ľudí na to prišlo po prvej objednávke.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
pajo
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: stř 07. led 2009 14:27:27
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od pajo »

To je pravda, mal som moznost dostat sa k viacerim kavam rôzneho datumu prazenia, a rôznej kvality,ale PRIMAcafe robi zatial cremu bezkonkurencnu. Je to sice tema o kavovaroch a z PRIMAcafe som si objednal dva krat, ale hladam chodnicky zo Slovenska a dohadujem ako objednavat stale a prvidelne....
Uživatelský avatar
Dominator
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 15. pro 2008 15:14:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od Dominator »

Tiez to bol moj adept (velmi pekny stroj - hlavne tie packy a barometer ma lakali dizajnovo), no nakoniec som zobral ospevovane rancilio. Ten stiesneny priestor pod pakou by stval aj mna, nakolko dost pouzivam vacsie salky na mliecne speciality a uz pri silvii mam trosku problem..
Uživatelský avatar
pajo
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: stř 07. led 2009 14:27:27
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od pajo »

Vybral si si super, Silvia sa mi najskor moc nepacila, ale ten novsi model je fakt nadherny. Barometer je len design, ja nanho ani nepozeram, je to fakt len taky doplnok,aj ked niekomu mozno pomôze. Ak robis kavove specialitky, tak vyssie salky by si mal problem s Puccinom. Ale vybral si si super. Ja mam moznost tiez teraz vymenit za Silviu, musel by som nieco doplatit, ale nejak moc mi ani neprekaza ten priestor, nieje zas az tak maly. Dobre, ze si si nekupil tu X1. Ty si ju tusim chcel, teraz si uplne niekde inde, co sa kvality tyka myslim.... :-)
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od hnup »

Pozerám tie fotky vnútorností - nedá sa urobiť väčšia? Sranda je, že Buondi má pumpu s mosadznou výpusťou a Puccino s plastom. Nemá to žiadny vplyv na kávu a asi ani na životnosť, ale ja som hňup a detailista, tak mi to udrelo do očí.
Inak to, že je páka osadená nízko - to by som ja bral ako výhodu, aspon pod ňu nik nebude strkať nejaké dvojdecové šialenstvo :-)

Pajo, dobrá recenzia, kiež by sa pridalo viac užívateľov nielen Puccina (tým myslím aj seba, tiež by som mohol už niečo dopísať o Evo a MDF).
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
pajo
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: stř 07. led 2009 14:27:27
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od pajo »

Tie fotky som nerobil ja, nemal som to este rozobrate bohuzial. Na fotky som nahodou narazil na nete a aj to som bol celkom rad. Ale ked to rozoberiem, jasne, ze budu full kvalita a velmi velke. :-) Ta pumpa, to je sranda, cakal by som presne taku istu ako na Bondi, vsak je to skoro ten isty kavovar, no nieco sa zrejme zmenilo....no je trosku ina, neviem aky to ma vyznam, ide z nej navyse este jedna hadica, ktora mi tiez z tych fotiek nejak nedavy vyznam. Potreboval by som tie fotky trosku vecsie tiez. Budem to musiet rozobrat a poriadne presturat, len zatial sa mi do toho nejak nechce. Zatial pustim, ide...na druhy den pustim...ide...a vzdy dobra, ved to poznas :-)
A dik inak, mohol by si nejaku recenziu spiskat, ja som to sem tiez tak hodil, nech ludia aspom nieco precitaju, ked uz si vyberaju a nahodou rozhoduju co a ako kupit. Tie salky nemam tiez za nevyhodu.....
delikatesy
Příspěvky: 28
Registrován: úte 20. led 2009 15:02:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od delikatesy »

mám tiež zopár postrehov k tomuto kávovaru. Používam ho už zopár mesiacov, zatiaľ som prišiel na toto:
- Vytláčaná voda zvykne pretekat mimo páku - ako som sa dozvedel, Pavoni tam dáva čierne gumenné tesnenie, ktoré časom stvrdne a popraská. Videl som rok používané gumené tesnenie z Pavoni a rok používané silikónové tesnenie z Francis a rozdiel bol obrovský. Vraj by to silikónové malo pasovať aj na Pucino, tak čakám, kedy obchodníkovi dojde zásielka a pokúsim sa vymeniť, potom zreferujem.
- Skúšal som rôzne hrúbky mletia aj utlačenia v páke, istý čas som sa vedel pekne utrafiť do tlaku 9 až 10 barov, ale reálne, crema bola príliš svetlá, takže ho nechávam vyletieť na 12 a je to optimum.
- Mám za sebou prvé čistenie - výhoda Pucina je, že má spätný výpust vody, takže sa dá poriadne prepláchnuť. Kamarát mi požičal zo svojho Cimbali gumený štupel, ktorý sa dá do prázdnej páky, stroj sa nechá vytočiť do 9 barov a hneď preruší, voda prejde spätným chodom cez výpust. Použil som len polovičnú dávku decalci. Keď sa to robí pravidelne a človek stále používa filtrovanú vodu, je zbytočné dávať celé vrecko - len to skôr rozožere tesnenia (tvrdí dovozca Pavoni aj kamarát z kaviarne s Cimbali).
- Stroj sa oplatí mať kľudne pustený celý deň a vypnúť na noc. Keď robíš denne viac káv, tak je fajn zohriaty aj výsledky sú veľmi dobré.
- Stroj je citlivý na množstvo nadávkovanej kávy, ak človek prisype viac než 7 gramov, stroj sa už vyslovene trápi.

a trochu mimo - lacný Krups mlynček zatiaľ sekunduje dobre, uvidíme dokedy. Jediný problém je, že pomletá káva z neho elektrizuje, inak celkom fajn. Meliem na piatom stupni.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od hnup »

Neviem, či má Puccino nastaviteľný OPV (ten ventil hneď za čerpadlom sa tak javí), tým treba nastaviť tlak na 9bar, nie mletím. Už som to tu rozoberal v inej téme - ak nastavíš mletie na podľa manometra na 9bar a OPV bude "slepé", tak Ti 25ml espresso natečie za cca. 6 sekúnd. Mletie treba nastavovať podľa rovnice 25ml/25s (+/- každý podľa vlastnej chuti), tlak jedine cez OPV ventil. (Ak sa mýlim, tak ma opravte.)

Čistenie - píšeš o backflushingu, to sa nerobí "dekalci" (-fikátorom) a nezávisí od použitej vody. Podľa fotiek je solenoid prepojený na vrchnú časť bojlera, pri backflushi sa teda detergent dostáva do bojleru (?), či sa dostane aj ďalej k ventilu ťažko povedať. Trochu zvláštne je to riešené.

Čo sa týka tesnenia - to tečie aj na Tvojom Pavoni? To by bolo trochu kruté po takom krátkom čase. Gaggia má tiež čiernu gumu, po dvoch rokoch je tá v mojej mašine nepoškodená. Inak keby bol toto jediný problém Puccina, tak zaplať pánboh, je to položka za pár centov a výmena zaberie pár minút.
Tak nech slúži.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
delikatesy
Příspěvky: 28
Registrován: úte 20. led 2009 15:02:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od delikatesy »

nastavitelný ventil - netuším, musím otvoriť a pozrieť sa. Že sa to nenastavuje mletím samozrejme viem, len som to napísal ako príklad laborovania a skúšania. Idem práve na poobedňajšiu kávičku do Casa, majú tam jedno Pucino otvorené, tak ak tam bude, tak mrknem a dopíšem.

dekalci - nasypeš ho predsa do nádobky s vodou, čiže by sa mal dostať všade (do čerpadla, ventilu, bojlera, trysky na paru). Nech púšťaš kadekoľvek, cez ten ventil to hádam ísť musí, alebo sa mýlim? Tak nejak laicky si myslím, že čas od času nie je zlé, aby sa dekalci dostal napríklad aj do toho výpustu (backflushom), veď tam sa tiež može usádzať vodný kameň a tá trubka je dosť tenká, či nie?

tečie len dvoch prípadoch - oboch mojou hlúposťou ;-) teda keď slabo utiahnem páku a keď nameliem na moc jemno a stroj nevládze pretlačiť. Iný problém som zatiaľ nespozoroval.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od hnup »

Aha, tak sme sa nerozumeli. Keď si spomenul záslepku do misky, tak ma automaticky napadol backflush. Môj druhý odstavec v predošlom príspevku beriem späť.

Keď už sme pri tej slepej miske - aký tlak to vytlačí proti nej? Nemáš to odsledované? Bolo by inak dosť blbé, keby to malo manometer a nemalo nastaviteľný OPV.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
delikatesy
Příspěvky: 28
Registrován: úte 20. led 2009 15:02:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od delikatesy »

no, v Casa uz Pucino nebol, zato tam mali rozobraty Francis. Creva v podstate identicke, aspon co som od oka videl, tak hadam aj rovnaky bojler s cerpadlom.
Pytal som sa na nastavitelny OVP - nema ho vraj ani Pucino, ani tamten rozobraty Francis. Mrknem este doma, ale chalanom verim, zrejme budu mat pravdu.

aky tlak? to ti nepoviem - bojim sa vyhnat to na max, aby ho nahodou nerozdrapilo. Ja viem, ze nie, nato su tam poistky, ale aj tak, skratka blby pocit ;) Manomenter - kludne moze byt, ze je tam len pre paradu, kto vie...
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od David »

Hoďte sem někdo vidijko extrakce.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od hnup »

Pozri si v tejto schéme na druhej strane časti 3,7,8,9,15 - netuším, či je to nastaviteľné.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
delikatesy
Příspěvky: 28
Registrován: úte 20. led 2009 15:02:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od delikatesy »

david: hodim, ale musis pockat do zajtra
hnup: dik za schemu, ale horny dekel ma len dva sroby, lahko sa kuknem dnu, zajtra napisem.
delikatesy
Příspěvky: 28
Registrován: úte 20. led 2009 15:02:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od delikatesy »

stroj som doma otvoril, nastaviteľné to nie je.

video extrakcie je tu:
Video - Puccino extrakcia, .mp4, 4.4MB

P.S. vo videu nie je zachytené, že som pred prípravou kávy samozrejme odpustil trochu vody. Čas extrakcie som nemeral, len tak od oka a pocitovo, podla videa to vychádza na nejakých 28 sekúnd.
Káva bola zomletá tesne pred prípravou, Costa Rica, asi dva týždne po pražení. Stroj pustený asi hodinu, šálky riadne predohriate. Toľko detaily.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od David »

No, pěkně to teče, pěkně.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Odpovědět

Zpět na „LA PAVONI“