La Pavoni Puccino PCL

Domácí pákové kávovary La Pavoni
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
delikatesy
Příspěvky: 28
Registrován: úte 20. led 2009 15:02:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od delikatesy »

Nešlo o to, pre aký spôsob prípravy je káva robená, ale ako mi vysvetlovali, tak išlo o to, že komerčne predávanú kávu pražia naslabšie, pretože je predpoklad, že sa bude dlhšie skladovať, tak aby oleje a plyny hneď nevyprchali zo zŕn, naopak káva, ktorú podávajú v kaviarni má mastné zrná - nie však od toho, že sú staré, ale od silnejšieho praženia. Len som napísal, čo mi bolo povedané, nič viac, nič menej.

Čo sa týka tej mojej kávy, stačí ako dôkaz, že som ju dostal v sáčku, ktorý sa deň predtým nadul? Nie je to znak toho, že bola nedávno upražená a zrná začali uvoľnovať mastnotu ale aj plyny?

Tiež je rozdiel, či je zrno mastné alebo mastné. Pokiaľ viem, tak keď má len mastné fľaky, ale vôňa je v poriadku, káva je v poriadku aj crema je v poriadku, tak nejde o starú kávu, ale jednoducho je upražená natmavšie. Ak budú zrná mastné, ale aj budú smrdeť a káva bude nepitná, tak ano, potom sa bavíme o starej káve.

Predsudok: možno je to preto, že som zatiaľ nemal dobrú skúsenosť s produktami z malých pražiarní. Keď vezmem do úvahy, že niekoľko "pražiarov" len nedávno presedlalo z arašidov na kávu, lebo je akurát v móde, tak mi to navyše dáva celkom zmysel. To je celé.
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od mill »

Hmmmm, tak to jo, už tomu konečně trochu rozumím. :?
Do teď jsem byl "jelito", ale teď jsem chytřejší (variace na Hnupovo motto). Ještě že mám kancl i kavárnu doma a můžu si dělat kávu pro malé domácí Rancilio z nemastné kávy pražené pro domácí kávovary. Není nic moc, ale chutná mi ;) Víc, než mastná pro profi stroje. Ještě že je na světě Králíček z Medvídka Pů, který svým kamarádům vše vysvětlí, když on ten Tygr pořád tak rád skáče.....
Nicméně z mé strany Howgh!! k tématu káva v tématu La Pavoni Puccino.

to Hnup:děkuji ti náčelníku, že jsi se mne (a Maroslava) zastal. To je ale montovaný z profi fotky značkové kávy na velkou mašinu :lol:
delikatesy
Příspěvky: 28
Registrován: úte 20. led 2009 15:02:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od delikatesy »

no jak myslis ;)
xhonza
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: pon 15. zář 2008 18:56:58
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od xhonza »

Měl bych dotaz na Paja, jakožto bývalého majitele Pavoni Puccino. Pajo jaké pozoruješ rozdíly v chuti a kvalitě espressa na Silvii oproti Pavoni? Já mám model Buondi, což je téměř totožné s Puccinem a jsem s ním hodně spokojený.
Uživatelský avatar
pajo
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: stř 07. led 2009 14:27:27
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od pajo »

2 xhonza:

Rozdiel v chuti ziadny. na pucunovy sa niekedy stalo, ze pocas shotu zacal prihrievat bojler vodu, automaticky tiekla studensia. na Silvii sa ti to nestane, ta ma o dost vecsi ten bojler. Ale rozdiel v chuti absolutne ziadny. Myslim ze si dost skuseny kavyckar, spravys si preso vzdy a nemas problem s pripravou a mletim a s klasickymi problemamy, tak rozdiel nespoznas. Mozno keby si mal studensi shot, vtedy by si to spoznal, ked pred extrakciou nechas odtiect z paky, nasadis a robis, tak zrazu ti zacne nahrievat, myslim pusina, to je zle, silvia to nespravi....
Uživatelský avatar
docedo
Příspěvky: 11
Registrován: stř 24. úno 2010 10:35:50
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od docedo »

pajo píše:2 xhonza:

"... ked pred extrakciou nechas odtiect z paky, nasadis a robis, tak zrazu ti zacne nahrievat, myslim pusina, to je zle, silvia to nespravi....
"

Vtedy si treba všimnúť, či zhasla prostredná kontrolka. Ak zhasla, je lepšie počkať, kým sa opäť rozvieti, je to len moment.
Uživatelský avatar
hedonista
více pokročilý
Příspěvky: 299
Registrován: úte 01. pro 2009 12:50:16
bydliště: Olomouc
kávovar: Dalla Corte mini
mlýnek: MAZZER Mini Electronic A

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od hedonista »

2 docedo: Jinak jsi spokojený? Pajo psal, že průměr páky je 58mm, jaké používáš misky (single, double) ?
ex: Rancilio Silvia, Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
docedo
Příspěvky: 11
Registrován: stř 24. úno 2010 10:35:50
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od docedo »

2 hedonista:
Som veľmi spokojný. Pôvodne som uvažoval o pákovom manuálnom La Pavoni, no vzhľadom na to, že často robím pre návštevy aj 8 - 10 káv za sebou, rozhodol som sa pre čerpadlo. Nezniesol by som také veľké svaly :grin:
Inak donedávna som používal mlynček ETA a kvalita kávy bola veľmi nestabilná. Odkedy mám mlynček Gaggia, tak je to skvelé. Aj vizuálne sa celkom k sebe hodia, je to milá dvojica, mám ich z celej kuchyne najradšej ;)
Misky používam obe, rozdiel v chuti žiadny.
Uživatelský avatar
hedonista
více pokročilý
Příspěvky: 299
Registrován: úte 01. pro 2009 12:50:16
bydliště: Olomouc
kávovar: Dalla Corte mini
mlýnek: MAZZER Mini Electronic A

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od hedonista »

A co ty misky? Mohl by se někdo podělit o zkušenosti?
ex: Rancilio Silvia, Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
docedo
Příspěvky: 11
Registrován: stř 24. úno 2010 10:35:50
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od docedo »

Čo sa týka misiek, tak pri tomto kávovare sú pomerne hlboké a sitko sprchy je tiež nízko, takže káva sa do misky dávkuje trocha ťažšie. Nejde to jednoducho naplniť po okraj a zatlačiť. Mne to vychádza, že po zatlačení kávy tamperom ostáva po okraj misky cca. 0,5 cm.
Uživatelský avatar
hedonista
více pokročilý
Příspěvky: 299
Registrován: úte 01. pro 2009 12:50:16
bydliště: Olomouc
kávovar: Dalla Corte mini
mlýnek: MAZZER Mini Electronic A

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od hedonista »

Já to myslel spíš tak, jestli jsou použitelné ty origo misky. Hlavně ten singl. A jaký mají průměr? Jaký tamper (mm)?
ex: Rancilio Silvia, Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
docedo
Příspěvky: 11
Registrován: stř 24. úno 2010 10:35:50
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od docedo »

2 hedonista:
Zdajú sa mi dokonale použiteľné, majú priemer 58 mm, tamper tak isto. Singl miska je
tak isto bezproblémová. Máš nejaké indície, že by niečo nemalo byť v poriadku? ;)
Uživatelský avatar
hedonista
více pokročilý
Příspěvky: 299
Registrován: úte 01. pro 2009 12:50:16
bydliště: Olomouc
kávovar: Dalla Corte mini
mlýnek: MAZZER Mini Electronic A

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od hedonista »

Nee, to jen tak ze zvyku pro kratochvíli zvanou "hraní si s miskama". Nějaké pochybnosti jsem měl, ale dnes jsem obvolal prodejce a ujistil jsem se, že by mělo být vše v pořádku. Akorát mi nesedí ten průměr misek... Měly by být menší. Ale jinak se Puccino dostává opět do vedení.
ex: Rancilio Silvia, Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
Ramartin
Příspěvky: 38
Registrován: sob 24. říj 2009 0:18:18
bydliště: Trnava-okolie
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od Ramartin »

Ked mozem pridat moj nazor a skusenosti s Puccinom, tak pisem, ze som s nim nadmieru spokojny !! Ovela spokojnejsi ako s tou nepodarenou Silviou !! Konkretne moja je teda absolutny nepodarok!! Puccino je bezproblemovy!! Ide ako hodinky!
K miskam: single misku plnim na 10,5 g ( zda sami to idealna davka, vtedy to najlepsei tecie), nechavam natiect viac ako 25 mm, prave kvoli vacsej davke kavy. Double misku nepouzivam.
...inak Puccina som tu uz raz pred casom vychvaloval...a pravom! :-)
Uživatelský avatar
hedonista
více pokročilý
Příspěvky: 299
Registrován: úte 01. pro 2009 12:50:16
bydliště: Olomouc
kávovar: Dalla Corte mini
mlýnek: MAZZER Mini Electronic A

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od hedonista »

No nakonec to Puccino asi zvítězí. Ale na Silvii určitě nemá. ;) To jsou emoce.
Jaký používáš tamper, opravdu 58mm?
ex: Rancilio Silvia, Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od Rujir »

V Taliansku ho momentalne maju za 350 eur. Neposielaju do zahranicia, ale ak tam mas niekoho a nebojis sa komplikacii so zarukou, tak to je mozno cesta ako usetrit...
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
hedonista
více pokročilý
Příspěvky: 299
Registrován: úte 01. pro 2009 12:50:16
bydliště: Olomouc
kávovar: Dalla Corte mini
mlýnek: MAZZER Mini Electronic A

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od hedonista »

To jo, ale já ho určitě nebudu kupovat u pofidérních "přeposílatelů baliků" v Itálii. Koupím ho u seriózního prodejce se servisem.
ex: Rancilio Silvia, Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od Rujir »

No v IT je to jedna z ich najvacsich sieti s elektrom a servis a sluzby absolutne bez problemov . Jedina (podstatna) nevyhoda by bola, ze by si musel najst adresu v IT, kam by ti to poslali a pri poruche samozrejme opat posielat cez dotycneho ochotnika. Ale nenutim, chapu, len som oznamoval moznost...
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
hedonista
více pokročilý
Příspěvky: 299
Registrován: úte 01. pro 2009 12:50:16
bydliště: Olomouc
kávovar: Dalla Corte mini
mlýnek: MAZZER Mini Electronic A

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od hedonista »

Já to zasilatelství našel také, ale nemá to smysl. Já to Puccino koupím cca. o 500,- Kč dráž od prodejce, který mi dá záruku, má svou vlastní prodejnu a servis. Navíc komunikuje, jak telefonicky, tak odpovídá na e-maily a je mi vždy nápomocen. S Italským způsobem prodeje už mám zkušenost a nebudu ji opakovat. Těch 800,- Kč co jsem při nákupu ušetřil jsem už dávno protelefonoval a promailoval. Ale to už je téma do jiného vlákna.
Káždopádně děkuji za snehu a tip.
ex: Rancilio Silvia, Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
hedonista
více pokročilý
Příspěvky: 299
Registrován: úte 01. pro 2009 12:50:16
bydliště: Olomouc
kávovar: Dalla Corte mini
mlýnek: MAZZER Mini Electronic A

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od hedonista »

Tak už si s Puccinem hraju 4 dny a musím říct, že jsem si ho velmi oblíbil. Design je i přes plastovou základnu a odkapávací misku opravdu skvělý :!: Moje milovaná Silvia vedle něj vypadá trochu "zakřiknutě". Co však milovníka kávovarů opravdu dostane jsou spínače- to kovové cvaknutí je asi nakažlivé. Sem tam, si musím cvaknout jen tak. :) (zbožňuju technicky dokonalé věci) Ostatní je určitě odpovídající dané cenové kategorii. Celkové zpracování (začištěné plechy, použité materiály), balení a manuál, patří určitě na vrchol této kategorie.
Krémovité espresso se mi zatím nedaří na 100%, ale už jsem blízko. Z počátku mě zarazilo poměrně časté kanálkování (hlavně u single misky).
Jak bude čas, doplním fota a další poznatky.
ex: Rancilio Silvia, Rancilio Rocky
Odpovědět

Zpět na „LA PAVONI“