PRIMAcafé - Standard

pražené v PRIMAcafé
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *

Tuto kávu:

1. kupuji pravidelně (vyhovuje mě)
12
30%
2. nekupuji (měl jsem, nevyhovuje)
4
10%
3. kupuji občas (pro zpestření)
4
10%
4. ještě jsem ji neměl (uvažuji)
20
50%
 
Celkem hlasů: 40

Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

PRIMAcafé - Standard

Příspěvek od primacafe »

Váš názor na PRIMA - STANDARD Jedná se o směs káv robusta arabika. S převládajícím dílem kvalitní robusty.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
kopie
pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: ned 17. úno 2008 16:08:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Standard

Příspěvek od kopie »

Milan (Vloženo 27.04.2007 21:14:05)
Jak jsem slíbil, měl bych se ještě vyjádřit ke kávě PRIMA STANDARD. Tak i tato káva je velice dobrá a se standardkou koupenou v obchodě nemá vůbec nic společného (snad jen ten název). Měl jsem ji jak na turka tak i v pressu a obě byly velice dobré. Presso mělo krásnou pěnu a turek vlastně taky. Ani tato káva mě nezklamala.
Obrázek
to bílé nahoře je kostka cukru, takovou krásnou pevnou pěnu udělala tato standardka
Je v nabídce PRIMAcafé kde jsem ji koupil ZDE
mila001
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: úte 19. srp 2008 22:29:25
bydliště: Roudnice n.Labem
kávovar: Vibiemme Domobar,Lelit PL 41TEM, Gaggia Baby Class
mlýnek: Ascaso I-Steel,Nemox

Re: PRIMAcafé - Standard

Příspěvek od mila001 »

Přesto že jsme z manželkou spíše sváteční kafaři(více čaj)tak si jednou za den většinou večer kávu uděláme a ani tento druh nás nezklamal a z chutí si ji dáme.O malinko více nám chutnala Brasil Santos no a postupně budeme ochutnávat další druhy tak uvidíme jaké budou.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: PRIMAcafé - Standard

Příspěvek od David »

Vůně je kávová. Chuť je výrazně kávová, zemito-meltová, s lehounkou kyselostí. Obsah kofeinu mírně vyšší, pěna tmavěji oříšková.

Kromě robusty je zřejmě ve směsi nějaký druh silné chuti Nicaragua/Venzuela/Papua New Guinea. Mimochodem, měl jsem ji v hermeticky uzavřeném pytlíku v kuchyni hozenou na poličce asi přes měsíc. Přesto tekla parádní crema.

Osobní poznámka: Pro vyznavatele čistých arabik možná poněkud sprostší chuť, ale přesto kvalitní a razantní. Dostávám po ní ale hlad, ne můj vkus příliš silná.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Presso

Příspěvek od ringo »

Tato káva je chutí i vůní velmi jednoduchá, rozhodně jsem tam toho nenašel tolik jako David. Ale bezpečně jsem poznal, že tam není cítit jehněčí, jestli to stačí.

Zjistil jsem, že tato káva je ideální pro pohoštění jihlavanků, kávových barbarů a začátečníků, kteří nebrblají, že je káva moc silná, hořká, divná... Já si ji rád dávám, když už jsem přepit voňavějších směsí, respektive, když mi jde huba šejdrem, kdy kyselo je moc kyselý a bramborák moc bramborovej.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Uživatelský avatar
pavlik
Příspěvky: 32
Registrován: úte 23. lis 2010 11:21:22
bydliště: Uherský Brod
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Standard

Příspěvek od pavlik »

Teprve začínám a tohle je první ochutnaná káva od Primacafé . Musím říct že se jedná určitě o nejlepší kávu , jaká mým kávovarem zatím protekla . Chuť už tady hezky popsal David . Pro mě je ale ta káva moc jednoduchá , je to takový klasický turek v presso síle .
Uživatelský avatar
matkis
Příspěvky: 27
Registrován: sob 10. pro 2011 9:41:26
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Standard

Příspěvek od matkis »

Jednoducha a jemna. Pride mi to idealne pre nenarocne pohostenie, na hranie sa s kavovarom a na ucenie sa, cim ju teda nechcem degradovat :) velmi mi chutila a splnila presne to, co som ocakaval od oznacenia Standard, tak si predstavujem zakladnu uroven.
Uživatelský avatar
Spectre
více pokročilý
Příspěvky: 187
Registrován: úte 31. led 2012 18:32:54
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Standard

Příspěvek od Spectre »

Moje prvé dojmy:
Vyvážená, bez nejakých špeciálnych prejavov a chutí. Proste fajn káva. V porovnaní s robustou Indian Monsooned, ktorú som mal otvorenú predtým absentuje náznak robustovej "zemitosti" a kofeínový šok. Vhodná na celodenné pitie :)

Doplnil by som príspevok vyššie od kolegu - určite nie na hranie sa s kávovarom a učenie, na také účely jedine 100%arabika (z Lidla :-D ... štelovať mletie, stopovať 25 sekúnd a merať objem, ale podľa možnosti nepiť!)

Je to moja v poradí tretia káva z primacafé, všetky tri boli vynikajúce. Štandardku by som si predstavoval ako dobrý základ na espresso v reštauráciách - kvalitná káva, ktorá neprekvapí nezasvätených ale na druhú stranu neurazí znalcov (ak si teda môžem dovoliť znalcom vsugerovať môj neodborný názor). Na každý pád veľmi dobrá voľba. Tiger sa mi nepodaril tak ako pri robuste, každopádne, snažiť sa budem a keď tak poreferujem po dopití balíčka :-D
Moja zbierka: Kávovar/espresso: Promac Club ME, La Scala Aida 2, Italsab E61, Nuova Simonelli Mac Digit; Mlynček: Eureka Mignon doserless, Rancilio MD40, Rossi RR45, La San Marco SM90; Alternatívne metódy: Hario V60, Aeropress, Syphon Tiamo
espressolab.sk - servis, náhradné diely a baristické pomôcky
Uživatelský avatar
Baldion
Příspěvky: 33
Registrován: pon 11. čer 2012 18:17:15
bydliště: Vracov
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Gaggia MDF

Re: PRIMAcafé - Standard

Příspěvek od Baldion »

Chuť této kávy na mne působí jednoduše a čistě. Ničím nepřekvapí, ale to je možná její největší výhoda. Víte u ní, do čeho jdete. Je to sázka na jistotu. Myslím, že s ní neurazíte žádného "kafaře".
Já jsem s ní moc spokojen a určitě se k ní budu vracet.
Kávovary: Gaggia Classic, Vacuum Pot Hario, Hario dripper
Mlýnek: Gaggia MDF, Lodos Rondo
Uživatelský avatar
gutan
Příspěvky: 24
Registrován: sob 04. srp 2012 14:46:25
bydliště: Luhačovice
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Standard

Příspěvek od gutan »

Dnes mi přišla zásilka se "vzorky" které jsem se i objednal (standart, Qpresso, Xpresso, Presso). :tany:
Zatím jsem na nemám možnost vyzkoušet na Gaggii, doma máme automat od delonghi, který zoufale potřebuje servis, ale ještě do jde.

Káva z této směsi je příjemně hořká, vyvážená s jemnější kyselostí. Popravdě mi ze stejného přístroje chutná více, než dražší směs Qpresso, které ale také patří ke kávám, které vám v puse udělají kávové nebe.

Těším se až vyzkouším další. :)

Rozhodně patří panu Konečnému díky za to, že patří k lidem kteří dělají svou práci dobře a navíc pozvedají úroveň české kávové kultury. :ucta:
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Standard

Příspěvek od ondrada »

Standardka cca. 5 dnů po vypražení:
web_s.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dudyn
Příspěvky: 29
Registrován: úte 27. lis 2012 18:57:09
bydliště: Brumov-Bylnice
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Standard

Příspěvek od Dudyn »

Tak, dnes jsem prvně ochutnal Primacafé, zatím jen na starší Rowentě, ale řekl jsem si "tfuj, co jsem to dříve pil", co já si zažil nevolnosti z "magoráků" vařených v práci, koliko pálení žáhy po kyselém Tchibu. Po několika kávách mám zatím velmi příjemný pocit, zatím ještě nedokážu popsat co konkrétně cítím při pití, zatím je káva příjemně cítit po celé kuchyni, ale chuť se určitě postupně vypracuje. Prvotní hodnocení - fajn a objednávám další vzorky. :ucta:
Uživatelský avatar
tomba123
Příspěvky: 40
Registrován: pon 24. pro 2012 6:49:52
bydliště: Benešov nad Černou
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Standard

Příspěvek od tomba123 »

Musí tuhle směs ohodnotit na jedničku. Je to moje prní káva, která mi chutná jako espresso, aniž bych přemýšlel, že si tam dám cukr a nebo to přebiju mlékem, nebo čím ještě se dá. Voní čistě kávově bez žádných vedlejších vůní. Barva zrnek je krásně tmavě hnědá. Chuťově je bez kyselosti a je cítit nádherná nahořklá chuť čisté kávy, bez dalších vedlejších přívlastků. Tato nádherná lahodná chuť má doznívající délku až hodinu a nedá mi to neříct, ale asi to je to, co mi na této kávě nejvíce imponuje a to je ten dlouhý chuťový dojezd. Je to směs, která nemůže nechutnat. Děkuji za ní PrimaCafé :ucta:

A tady přikládám fotečku espressa z této směsi
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Člověk nechápe, že je štěstí být a proto je nešťastný...
Uživatelský avatar
Wayne
Příspěvky: 30
Registrován: úte 29. led 2013 0:37:16
bydliště: Znojmo
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Standard

Příspěvek od Wayne »

Jako poslední z mé první objednávky z PC přišla na řadu tato směs...Její chuť je výrazně kávová stejně tak vůně, mě osobně slouží jako dokonalý stimulant, než jdu do posilovny...Vyšší podíl robusty je znát a mě osobně tato káva dokáže opravdu příjemně nabudit...Káva absolutně bez kyselosti, a jak píše Tomba123 je cítit nádherná nahořklá chuť, která dlouhou dobu doznívá v ústech.

Moje první objednávka bude za chvíli spotřebovaná a vzhledem k tomu, že jsem si objednal takticky 3 v podstatě nejlevnější kávové směsi, jsem nesmírně nadšený jejich kvalitou...Nyní mám již v plánu objednat i nějaké čisté arabiky, a nemohu se dočkat, až je vyzkouším.

Espresso bylo připraveno z 9g kávy, protekalo 30s a vysledný obsah v šálku - 30ml + 5mm krásné, lískooříškové crémy po ustání.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 38
Registrován: úte 01. úno 2011 13:34:28
bydliště: Prievidza, SK
kávovar: Lelit PL41TEM, Sencor SES 1710BK (upravená miska z TX10)
mlýnek: Wega Max 6.4M, Rancilio MD50 AT

Re: PRIMAcafé - Standard

Příspěvek od RoSta »

Akýkoľvek popis chuti je zbytočný, chutila mi a bola to prvá káva, ktorá z môjho stroja vytiekla z cca 1cm vysokou penou.
super "standard" :)
Kávovar doma: Lelit PL41TEM, V práci: Sencor SES 1710BK (upravená miska z TX10), RIP: Rohnson R-969, Turmix TX10 V+
Mlynček doma: Wega Max 6.4M, V práci: Rancilio MD50 AT
Uživatelský avatar
pecan
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: ned 06. pro 2009 12:01:47
bydliště: Brno
kávovar: Expobar Office Control
mlýnek: Mazzer S.J.

Re: PRIMAcafé - Standard

Příspěvek od pecan »

Teď ji mám vmlýnku a kávička famózní.
Moje oblíbená směs.
Uživatelský avatar
Kirtan
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 13. říj 2016 14:49:47
bydliště: Brno
kávovar: Lelit VIP pl91t
mlýnek: Lelit pl043mmi, Baratza Sette 30 AP

Re: PRIMAcafé - Standard

Příspěvek od Kirtan »

Včera jsem si vyzvedl na poště směsi Standard a Presso. Dnes jsem ochutnával Standard a chuť i vůně jsou naprosto luxusní! :souhlas: Ještě je asi poměrně hodně čerstvá, pokud byla pražená ve středu nebo ve čtvrtek, takže typuju, že příští týden to bude ještě o poznání lepší a vyváženější v chuti, teďka jde v poznat ještě taková zvláštní "dynamika" nebo nezralost na jazyku nebo jak to popsat. Každopádně crema je nádherná a plná (jen možná trošku světlejší než oříšková, ale možná mám prostě jinak nastavený mlýnek, i když extrakce se mi takto přesně líbí), vůně zrovna tak, zrna jsou krásně rovnoměrně upražený, barevně podle mě naprosto ideál směrem spíš do tmavšího pražení k italskému stylu, což pro lajka jako jsem já, co neocení vyšší aciditu a ovocitost je naprosto ideál :lol:
Už se těším na směs Presso, taky se moc rád vyjádřím a jak to napustím do Joe Frex skleničky, tak můžu přidat i foto s množstvím cremy a espressa.

Snad jedinou výtkou, kterou na tom vidím je nemožnost poslat kávu přes jinou společnost než Českou Poštu, jejíž neschopní a líní pošťáci v Brně zásadně nerozváží balíčky ale pouze lístky s výzvou k vyzvednutí na poště, což ale není tak úplně chyba na straně PrimaCafé. :|
Uživatelský avatar
Kirtan
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 13. říj 2016 14:49:47
bydliště: Brno
kávovar: Lelit VIP pl91t
mlýnek: Lelit pl043mmi, Baratza Sette 30 AP

Re: PRIMAcafé - Standard

Příspěvek od Kirtan »

Rozhodně jsem neměl v úmyslu to doslovně přirovnávat k italskému pražení, jen jsem chtěl aby bylo zřejmé, že mi přijde stupeň pražení o něco tmavší, než co jsem měl doposud možnost vyzkoušet a maximálně mi to vyhovuje :grin:
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: PRIMAcafé - Standard

Příspěvek od papun »

Obecbě za sebe mohu říčt, že p. Konečný určitě praží více do tmava, ale za mě je to taky super. Nemám rád světle pražené kávy.
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 786
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: PRIMAcafé - Standard

Příspěvek od danst »

A házet Italy do jednoho pytle taky nejde. Např guru v kávovém světě Scott Rao přiznává, že nejlepší filtrovanou kávu za celý svůj život pil v jedné kavárně v Itálii. A tomu se opravdu nedá podsouvat, že preferuje tmavou. Stejně jako všude jsou i v Itálii pražírny různého zaměření. Co je většinově, to je taky všude stejné, podívejte se do supermarketů...
Odpovědět

Zpět na „PRIMAcafé - směsi“