Gaggia Baby Twin - první zapnutí

Co espresso je, jak se připravuje
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
zubeldia
Příspěvky: 4
Registrován: pon 06. led 2014 20:52:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Gaggia Baby Twin - první zapnutí

Příspěvek od zubeldia »

Ahoj kúpil som Gaggia Baby Twin na vianoce včera som ho chcel ešte vyskúšať robil som to podla tohoto videa https://www.youtube.com/watch?v=3x3Fy51Cv7Y
ale vôbec mi netečie voda ako vo videu. Ide asi takto https://www.youtube.com/watch?v=5vQWqRZogBI
robilo to niekomu?Nerád by som ho hned pokazil. ;)
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Zizass »

Celé video jsem neviděl,ale postupuj takto:
*Naplnit nádobou vodou( měkkou nebo filtrovanou)
*přepnout na prstenci trysku na horkou vodu( symbol kapky aby svítil) ,poté otočit na vrchní ploše čudlem a nechat téct.
,poté vypnout vrchním čudlem a přenout zase ,,kapku ,, na prstenci aby nesvítila.
*Pro proplach přes hlavu zmáčknout ,,M,, a zase ukončit zmáčknutím ,,M,,
Jestli potřebuješ vědět něco jiného,tak napiš... ;)

edit: to druhé video je pára, není zmáčknutý symbol kapky,tudíž nemůže téct voda ,ale má se vytvářet pára.
Já před tvorbou páry první pustím přes thermoblock trochu vody a poté vypnu vodu a teprve zapnu páru.
Jinak ale mlíko vůbec nepěním ...
zubeldia
Příspěvky: 4
Registrován: pon 06. led 2014 20:52:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od zubeldia »

Ahoj, áno robil som to ako píšeš, až na tú mäkkú vodu,bola tam obyčajná točková voda.Vytiekla voda práve ako na tom druhom videeu, veľmi málo a koniec.uvidíme zajtra večer, možno to pôjde.Díky
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od papun »

A to máš úplně nový kávovar?
zubeldia
Příspěvky: 4
Registrován: pon 06. led 2014 20:52:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od zubeldia »

áno úplne nový
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od papun »

Tak mě napadá, zkusil bych sundat víko a mrknout, jestli někde není skřípnutá hadice. Do dalších akcí skrze záruku bych se nepouštěl a šel reklamovat.
Uživatelský avatar
Thomz
Příspěvky: 6
Registrován: stř 24. pro 2014 17:02:36
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Thomz »

Ahoj,

také jsem včera našel pod stromečkem tuhle Gaggii a nečekal jsem, jak brzo sem budu psát s prvním problémem.

Asi jsem si ho ale zavinil sám - neska jsem zkusil do originální páky nasadit mělčí sítko, co jsem měl doma z jiného kávovaru, to originální sítko mi přišlo celkem hluboké a při 15g jsem měl hodně vodnaté puky.

Když jsem pak nasadil zpět to originální a zkusil připravit espresso, káva při extrakci začala z pák po několika vteřinách docela divoce vyprskávat a tento problém se mi bohužel nepodařilo doposud vyřešit.

Když obě sítka porovnávám, to neoriginální má o cca 1,5 mm větší průměr. Nicméně do páky šlo nasadit bez problému a do hlavy také, odpor při otočení páky do polohy extrakce byl taky ok, o něco málo tužší než s tím originál sítkem.

S tím neoriginálním sítkem mašina jede v pohodě, ale rád bych to uvedl do původního stavu.

Předem děkuji za tipy, ať už na opravu svépomocí, či doporučení odborného servisu, ideálně z Prahy.

Tomáš
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od papun »

Originální sítko (misku) myslíš to přetlakové? Takové to co má z venkovní strany jen jednu dírku na špendlík? Pokud ano, tak to je ten problém. Pokud se tomu chceš vyhnout tak vlož do páky takový ten plastový čudlík, který by měl být součástí balení. Potom to bude OK.

Ale pro přípravu kvalitní a lahodné kávy si pořiď nepřetlakové misky. Co to je? Hledej zde na fóru.

PS: Já jsem dostal monitor, který jsem si sám vybral a dnes jsem zjistil, že na levé straně je tmavá skvrnka - vada displeje:(. Takže mě čeká patálie s reklamací :(
Uživatelský avatar
Thomz
Příspěvky: 6
Registrován: stř 24. pro 2014 17:02:36
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Thomz »

Dík moc za radu..

Je to přesně tak, jak píšeš - to originální sítko je přetlakové a po vložení toho špuntu je to již ok..

Zvláštní je, že předtím to bylo v pohodě i bez špuntu, než jsem tam narval to širší sítko.

Hned jak otevřou krámy, jedu pro klasický sítka..

Tak držím palce s tím monitorem.. Já když tady projel vlákno o té mašině, jsem zvědavej jak dlouho vydržim bez reklamace - těch problémů s tím neni uplně málo :)

T
Uživatelský avatar
Thomz
Příspěvky: 6
Registrován: stř 24. pro 2014 17:02:36
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Thomz »

Ahoj,

tak řeším další problém, tentokrát s párou. První 2 cappuccina co jsem na mašině s panarellem dělal byly k mému překvapení naprosto dostačující, cca v kvalitě o které se tady napsalo mnoho - větší bubliny atd, ale šlo zkrátka o pěnu. Ovšem od té doby už nejsem schopen připravit vůbec žádnou pěnu. Po cca minutě šlehání, zkoušejíc různé techniky viz vlákna zde, je 0,6 L džezva (naplněná cca do 1/3) horká tak, že se téměř nedá udržet, nicméně mléko není téměř vůbec našlehané, totálně řídké, a hladina v džezvě stoupne jen o cca 2 cm.. Samozřejmě používám studený plnotuk. Nakoukal jsem všechna videa na netu jak s baby twinem v tomto ohledu pracovat, tady pročetl všechno..

Když pustím páru naprázdno, zdá se mi subjektivně ok, celkem to "funí". Ale to může být jen zdání..

Mašinu jsem dostal od přítelkyně k Vánocům a ona ji koupila z nějakého eshopu o pár tisíc levněji "prý z výstavy".. Může být nevýkonná pára zapříčiněna např. zavápněním? Samozřejmě nevím, kolik má mašina navařeno, i když vypadá jak nová.

Děkuji moc za tipy..

Tomáš
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od papun »

Nemáš ucpanou takovou tu štěrbinu na tom plastovém nástavci? Stáhni ho dolů a mrkni na to. Pokud ti pára na prázdno fičí, tak by to měl být tento problém.
Uživatelský avatar
Thomz
Příspěvky: 6
Registrován: stř 24. pro 2014 17:02:36
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin - první zapnutí

Příspěvek od Thomz »

Tu štěrbinu jsem kontroloval, je OK.. Zkusil jsem napustit skleničku vodou a pustit do ní páru, abych viděl, jak se proud páry chová když je tryska ponořená do tekutiny. A je to slabota.. Proud páry jen nepravidelně "vystřeluje" do vody, nic konzistentního.. Na videích je vidět, že panarello dokáže mléko v džezvě i mírně rozvířit a to mně se vůbec nestane - i když mám trysku jen kousek pod hladinou, hladina je klidná.. Možná zkusím mašinu odvápnit a pokud to nepomůže, pošlu na reklamaci..

Jinak zatím moje postřehy:

- kávu to umí skvělou - dělám v jedné nejmenované kávové firmě, takže mohu porovnat s velkými pákovkami. Zatím nemám mlýnek, takže zrovna dnes jsem si byl v práci namlít nějakou etiopii z doubleshotu na Macapu M5D a rovnou jsem to tam svařil na velké dvoupáce. Před chvílí se mi na Gagii doma povedl se stejnou kávou téměř totožný výsledek..
- se zde uváděnými nevýhodami souhlasím - hlavně malá odkapní miska - jak objemem, tak plochou. Tomu dotykovému panelu dávám tak rok a na to jak je mašina celkem hezky zpracovaná, mi přijde celkem odfláknutý ten ovladač páry. Vadí mi absence indikace prázdného zásobníku vody, ale to je o zvyku. Jinak kdyby fungovala pára jako v případě mých prvních dvou pokusů, s Panarellem bych na občasné cappuccino pro přítelkyni neměl problém, samozřejmě na latte art to ideální není.

Až přikoupím Ascaso i-Steel a pára bude šlapat tak jak má, budu šťasný :)
-
zubeldia
Příspěvky: 4
Registrován: pon 06. led 2014 20:52:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin - první zapnutí

Příspěvek od zubeldia »

http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 802#p38802
zubeldia píše:Ahoj kúpil som Gaggia Baby Twin na vianoce včera som ho chcel ešte vyskúšať robil som to podla tohoto videa https://www.youtube.com/watch?v=3x3Fy51Cv7Y
ale vôbec mi netečie voda ako vo videu. Ide asi takto https://www.youtube.com/watch?v=5vQWqRZogBI
robilo to niekomu?Nerád by som ho hned pokazil. ;)
Ahoj tak po reklamácií kávovaru, musel sa vymeniť bojler, konečne funguje všetko ako má.Hneď espresso bolo výborné a aj kapučíno sa podarilo,tak konečne môžem vychutnávať rôzne druhy káv. :)
Odpovědět

Zpět na „Začínáme s kávovarem na espresso“