La Scala Butterfly 2009

Co espresso je, jak se připravuje
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
marteccino
Příspěvky: 19
Registrován: ned 21. led 2018 22:14:51
bydliště: zaaahoriiii, slovakia
kávovar: La Scala Butterfly
mlýnek: upraveny Wega Max 6.4 aka Compak K6...

La Scala Butterfly 2009

Příspěvek od marteccino »

Dobry den,
v prvom rade chcem povedat, ze som uplny novacik v priprave espressa a dovod, preco som zacal uvazovat nad jeho pripravou doma, bola zhoda okolnosti, ze som kvoli zdravotnemu stavu nemohol odcestovat a zakotvil som u rodicov, kde nemam velmi kde chodit na kavu...no a teraz k veci:
takze asi po dvojtyzdnovom studovani o kavovaroch, ich ponukach, a kave a jej priprave doma som si nakoniec zaobstaral vyservisovany kavovar La Scala Butterfly z obchodu ktory predava kavovary, a pri vybere vyhral taliansky retro dizajn a ovladanie packou mi pripada, ze mam pripravu este viac pod kontrolou, co sa mi paci. Na zaciatku zohravala ulohu cena, takze som uvazoval o delonghi e155, potom pouzita gaggia classic, a tak to postupne islo...;-)
tiez som vsade cital o dolezitosti dobreho mlynceka a tiez suroviny teda kavy, no a mlyncek som z druhej ruky kupil Wega Max, co je ze vraj prebaleny Compak K6 s 64mm kamenmi. ten som kupil asi 2 dni dozadu v zjavne opotrebovanom stave, ale co bolo hlavne, ze melie celkom dobre (teda neviem to posudit po pravde, ale zda sa mi, ze ok, aj ked zvazujem kupit nove noze) a hned som ho prerobil na priame davkovanie podla toho co som videl na internete a inych uzivatelov.
Kavu (Bonomi Bar Selection) mi k mlynceku tiez predali 1 kilo, aby som mal s cim skusat. (bola balena 21.11.2017 takze celkom cerstva si myslim) aj ked samozrejme s nou som si mletie urcite neskusal, kedze tusim stoji 20 euro kilo...
no a teraz k vysledku, tak
No stroj prisiel dnes asi o 12 na obed a hned som ho vybalil a cakal som nech si trocha odychne z cestovania.
Po asi 2 hodinach som nalial vodu do kanistra a napojil hadicku do pribaleneho filtra, no a potom som zapol masinu a nechal ju zahriat. Na prvy krat som vybral Segafredo Casa espresso co som kupil v kautroflande, no a kedze som uz vcera skusal rozne stupne mletia, tak som ju zomlel,co som si myslel, ze je primerane, odpustil som vodu z kavovaru asi po 30 minutach a voda uz sicala, tak asi to bolo uz zahriate, dal som tam kavu a otocil packu....aj ked voda vytiekla do 10 sekund, co bolo rychlo, aj tak mala kava aku taku penu, aj ked nie taku, ako ked som zmenil kavu na bonomi, a zomlel ju este jemnejsie, a aj ked voda este stale tiekla trocha rychlejsie ako tych 25-30 sekund co tusim ma, tak aj tak mala fantasticku penu a bol som v euforiii, lebo nepamatam si, kedy som taku kavu vobec pil a este teraz ked pisem tento text, tak sa citim v prijemne povzbudeny, alebo skor opojeny kavickou a nie rozruseny co som sa vacsinou citil, ked som si dal hocijaku kavu...tak mozem povedat ze po dlhych rokoch pitia kavy(skor zavislosti;_), az teraz som dosiel na to, co dobra doma pripravena kava vlastne je!
Naposledy upravil(a) marteccino dne pát 26. led 2018 18:56:56, celkem upraveno 5 x.
marteccino
Příspěvky: 19
Registrován: ned 21. led 2018 22:14:51
bydliště: zaaahoriiii, slovakia
kávovar: La Scala Butterfly
mlýnek: upraveny Wega Max 6.4 aka Compak K6...

Re: La Scala Butterfly 2009

Příspěvek od marteccino »

a tady sem este urobil na ne cisto par fotiek, mlyncek pred upravou a po uprave, kedze robim kazdu davku cerstvu a nie som fanusikom nechavat kavu v zasobniku, takze davam len tolko kolko robim...

https://i.imgur.com/QCrep06.jpg
https://i.imgur.com/UQoZO1Q.jpg

tu je fotka mlynku pred upravou

https://i.imgur.com/SnQTxpMl.jpg
Naposledy upravil(a) marteccino dne stř 07. úno 2018 23:57:55, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
hunt01
více pokročilý
Příspěvky: 350
Registrován: sob 14. led 2012 10:40:25
bydliště: Šaratice / Brno
kávovar: Carimali Uno, Brasilia Portofino, Astoria Compact
mlýnek: Anfim Cody, Anfim Scody II

Re: La Scala Butterfly 2009

Příspěvek od hunt01 »

Prosím, už nikdy segafredo, je to hnůj. Fakt
Servis a prodej profesionálních kávovarů.
www.baristaservis.cz a nové www.kafenapisku.cz
marteccino
Příspěvky: 19
Registrován: ned 21. led 2018 22:14:51
bydliště: zaaahoriiii, slovakia
kávovar: La Scala Butterfly
mlýnek: upraveny Wega Max 6.4 aka Compak K6...

Re: La Scala Butterfly 2009

Příspěvek od marteccino »

vynikajuci postreh, budem len rad, ked mi poradite kde a jaku kavu nakupovat. dokonca som videl aj nejaky odkaz na nejaku prazirnu na morave ale uz nevim kde to bylo. mam rad povzbudivu kavu, takze nejaka ta smes arabiky a robusty na penu a kofein

mimochodom, zvazoval som aj pouzitu musicu od simonelli, ale ten dizajn bol na mna moc moderny, aj ked kvalita asi lepsia nez to co som kupil, ale tak casom sa uvidi. dik
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: La Scala Butterfly 2009

Příspěvek od j.bill »

Nebylo to třeba tohle? https://shop.primacafe.cz/
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
marteccino
Příspěvky: 19
Registrován: ned 21. led 2018 22:14:51
bydliště: zaaahoriiii, slovakia
kávovar: La Scala Butterfly
mlýnek: upraveny Wega Max 6.4 aka Compak K6...

Re: La Scala Butterfly 2009

Příspěvek od marteccino »

hmm, tu kavu som este nemal, ale mozno kupim ak to donesu rychlo a lacno na slovensko....

no a inak tlak v boileri stupal a potom vysical paru, ked som robil kavu
Naposledy upravil(a) marteccino dne sob 03. úno 2018 22:40:27, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
hunt01
více pokročilý
Příspěvky: 350
Registrován: sob 14. led 2012 10:40:25
bydliště: Šaratice / Brno
kávovar: Carimali Uno, Brasilia Portofino, Astoria Compact
mlýnek: Anfim Cody, Anfim Scody II

Re: La Scala Butterfly 2009

Příspěvek od hunt01 »

Co znamená vysicalo ? Na bojleru je odvzdušňovací a pojišťovací ventil, z kterého to šlo ? Jaký byl tlak na bojleru ? Kam až šel ?
Servis a prodej profesionálních kávovarů.
www.baristaservis.cz a nové www.kafenapisku.cz
marteccino
Příspěvky: 19
Registrován: ned 21. led 2018 22:14:51
bydliště: zaaahoriiii, slovakia
kávovar: La Scala Butterfly
mlýnek: upraveny Wega Max 6.4 aka Compak K6...

Re: La Scala Butterfly 2009

Příspěvek od marteccino »

no takze zapol som masinu, nahrievalo sa to ale hned zacal bublat boiler, potom to vystupilo na 1.7 az 2 bary, a potom som odpustil trocha vody a hned to kleslo na 0. potom som to nechal este tak a zasa to vysicalo a dost brutalne...no ale mam pocit, ze ta para z boilera neisla hore ale niekde do strany a neviem odkial lebo masina bola otvorena, ale hned som to vypol...a skumal kade isiel ten tlak ale nenasiel som to......no a odpovedali mi, ze mi poslu novy presostat....ale aj tak mam chut tu masinu vratit ....
Uživatelský avatar
hunt01
více pokročilý
Příspěvky: 350
Registrován: sob 14. led 2012 10:40:25
bydliště: Šaratice / Brno
kávovar: Carimali Uno, Brasilia Portofino, Astoria Compact
mlýnek: Anfim Cody, Anfim Scody II

Re: La Scala Butterfly 2009

Příspěvek od hunt01 »

Já bych to nevracel, nevím za kolik si to koupil, ale podle mě je na tom servis za pár korun a pohoda, pokud jsi z té senice blízko brnu, tak dovézt mi to je 70 km, to podle mě za to stojí.
Servis a prodej profesionálních kávovarů.
www.baristaservis.cz a nové www.kafenapisku.cz
marteccino
Příspěvky: 19
Registrován: ned 21. led 2018 22:14:51
bydliště: zaaahoriiii, slovakia
kávovar: La Scala Butterfly
mlýnek: upraveny Wega Max 6.4 aka Compak K6...

Re: La Scala Butterfly 2009

Příspěvek od marteccino »

no a asi to bude ten presostat, ale rozmyslam, ze proc by mohl tak skoro odejit....vcera asi 3 kavy, dneska rano 2 kavy
Naposledy upravil(a) marteccino dne pon 29. led 2018 20:22:51, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
hunt01
více pokročilý
Příspěvky: 350
Registrován: sob 14. led 2012 10:40:25
bydliště: Šaratice / Brno
kávovar: Carimali Uno, Brasilia Portofino, Astoria Compact
mlýnek: Anfim Cody, Anfim Scody II

Re: La Scala Butterfly 2009

Příspěvek od hunt01 »

Podle mě to presostatu nebude, záleží na vás co s tím chcete dělat, doporučuji raději servis než se v tom hrabat když tomu nerozumíte.
Servis a prodej profesionálních kávovarů.
www.baristaservis.cz a nové www.kafenapisku.cz
marteccino
Příspěvky: 19
Registrován: ned 21. led 2018 22:14:51
bydliště: zaaahoriiii, slovakia
kávovar: La Scala Butterfly
mlýnek: upraveny Wega Max 6.4 aka Compak K6...

Re: La Scala Butterfly 2009

Příspěvek od marteccino »

dobre pockam jak sa vyjadria v pondelok a dam vediet. a inak co ine tam moze byt? niekde to moze byt upchate? alebo co ine? kolko by asi stal taky servis? inak vyzera, ze ta para isla z toho bezpecnostneho ventilu aby vypustil paru z bojlera
Naposledy upravil(a) marteccino dne pon 29. led 2018 20:24:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
hunt01
více pokročilý
Příspěvky: 350
Registrován: sob 14. led 2012 10:40:25
bydliště: Šaratice / Brno
kávovar: Carimali Uno, Brasilia Portofino, Astoria Compact
mlýnek: Anfim Cody, Anfim Scody II

Re: La Scala Butterfly 2009

Příspěvek od hunt01 »

Dle popisu typuju málo vody v bojleru, chyba napouštění nebo tak, cenu opravy nevím, podle toho jestli elektronika pojede nebo ne.
Servis a prodej profesionálních kávovarů.
www.baristaservis.cz a nové www.kafenapisku.cz
marteccino
Příspěvky: 19
Registrován: ned 21. led 2018 22:14:51
bydliště: zaaahoriiii, slovakia
kávovar: La Scala Butterfly
mlýnek: upraveny Wega Max 6.4 aka Compak K6...

Re: La Scala Butterfly 2009

Příspěvek od marteccino »

no takze vcera prebehla vymena pressurestatu, co mi dodatocne poslali a toto je vysledok:

https://player.vimeo.com/video/253935764
marteccino
Příspěvky: 19
Registrován: ned 21. led 2018 22:14:51
bydliště: zaaahoriiii, slovakia
kávovar: La Scala Butterfly
mlýnek: upraveny Wega Max 6.4 aka Compak K6...

Re: La Scala Butterfly 2009

Příspěvek od marteccino »

musel som to este raz nafotit, lebo ty stare fotky mu nerobili justice....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Začínáme s kávovarem na espresso“