DeLonghi EC 155

Domácí pákové kávovary DeLonghi
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

DeLonghi EC 155

Příspěvek od primacafe »

Kávovar těsně nad dva tisíce. Zajímalo by mě jak tento kávovar umí udělat espresso. Možná by to mohl být další zajímavý kávovar pro začínající s espressem.
delonghi_ec155a.jpg
- nerezová nádržka, kapacita 1 l
- “Cappuccino System”: míchá páru, vodu a mléko, vyrábí bohatou krémovou pěnu cappuccino
- 2 oddělené termostaty pro kontrolu teploty vody a páry
- tlačitko se svetělnou kontrolkou pro zapnutí, vypnutí, espresso a cappuccino
- přenosná odkapávací miska
- hmotnost 4,6 kg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
katka
Příspěvky: 10
Registrován: pát 21. bře 2008 23:33:00
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od katka »

Taky přemýšlím nad delonghi, mě se líbí ale ec 330 s. Stojí 4000,-. Nemáte ho někdo? EC 155 - dobrá cena.
Uživatelský avatar
burisha
Příspěvky: 10
Registrován: sob 01. lis 2008 19:44:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od burisha »

Vlastnim kavovar Delonghi EC 155. Mala som moznost vybrat si medzi EC 155 a EC 330, rozhodla som sa pre 155. V obchode som porovnala navody, prislusenstvo a funkcie, vyslo mi ze su stroje skoro rovnake a 330 ma len novy dizajn. Navyse na EC 155 sa mi pacil odkladaci priestor na salku na vrchu pristroja (hoci som neverila ze by vedel aj salku vyhriat, ale aspon to dobre vyzera :) Na stroji som urobila zatial cca iba 10 kav, ale zatial hodnotim pozitivne. Pred kupou kavovaru som na viacerych forach narazila na odstrasujuce pripady kazivosti lacnejsich kavovarov a tak som aj s tymto mojim zatial opatrna a nechcem ho vychvalit zbytocne. Kava z neho je vsak chutovo velmi dobra a robi krasnu vysoku penu, ktora vydrzi na kave dlho, celu dobu ako kavu pijete. Mlieko som zatial napenovat skusala len raz, co skoncilo neuspechom ale mozno aj kvoli tomu ze este neviem "ako na to" :) No a co sa tyka nahrievania salok na vrchu pristroja, to ma prekvapilo asi najviac, ak je stroj zapnuty cca 30 minut, co v navode aj odporucaju, salky sa vyborne nahreju a su horuce.. Zatial odporucam, nevyskytli sa ziadne zavady, ale len cas ukaze aky tento stroj skutocne je :)
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od Ondra »

Zdravím! Jsem ve fázi rozhodování levný stroj X dražší. Taky mne ale odrazují nelichotivé reference na levné přístroje (Rowenta Prelude atd.) O Delonghi taky uvažuji. Je zajímavé, že hned napoprvé máte úspěch a daří se udělat presso s pěnou. :) Můžu se zeptat jaká jsou tam sítka a jaká byla použita káva? Využíváte mlýnek? Díky
Uživatelský avatar
burisha
Příspěvky: 10
Registrován: sob 01. lis 2008 19:44:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od burisha »

Co sa tyka sitiek, su dve - jedno na 7 g - na jednu kavu druhe na cca 13-14g (dve kavy). Co sa tyka kavy, mlyncek nemam, pouzila som uz namletu kavu Lavazza urcenu pre espresso (inu mletu pre espresso som nezohnala). Tou penou som skutocne milo prekvapena, je fakt krasna a pritom sa nijak zvlast nesnazim :) Zatial skutocne mozem odporucit. Ja som citala zle referencie aj na lacnejsie stroje od Krups a tiez na spominanu Rowentu, no na DeLonghi som nenasla nikde nic, preto som sa rozhodla prave pren.. Drzim palce pre spravne rozhodnutie ;)
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od hnup »

Lavazza určite nie je mletá na espresso (navyše každý kávovar vyžaduje niečo iné, nedá sa namlieť univerzálne), penu na káve má na svedomí nejaký napeňovací zázrak v kávovare. Niekomu možno káva s penou stačí, no espresso to nie je.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
burisha
Příspěvky: 10
Registrován: sob 01. lis 2008 19:44:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od burisha »

Mne osobne taka kava staci, na kave bolo napisane "na pripravu espressa" a kedze nie som kavou posadnuta az na tolko aby som obehla 20 obchodov a splasila nejaku "super extra kvalitnu kavu urcenu priamo na espresso" a potom este zhanala mlyncek ktory tiez nemam a meditovala "na aku hrubku ju asi tak namliet", vystacim si aj s takou. Navyse lavazza nie je tiez najlacnejsia a nemyslim si ze je to nekvalitna kava (su iste aj kvalitnejsie, to nepopieram).. Kavu pijem max raz za dva dni a urcite nepatrim medzi znalcov co ochutnaju dvadsat kav a ku kazdej maju vyhrady.. Hlavne je ze mi ta moja chuti , no nie? ;)
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od David »

Jaký obíhání krámů? Nahoře máte odkaz na obchod, tam si vyberete kávu, dále si zvolíte že chcete namletou a tradá ... za 2 dni ji máte - čerstvou. Pravda, se Slovenskem je problém - drahé poštovné.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od hnup »

burisha píše:Navyse lavazza nie je tiez najlacnejsia...
U nás fakt nie je, no v Taliansku by som ju radil skôr k tým lacnejším. Za cenu 250g balenia v SR si v Taliansku už pomaly kúpiš kilové balenie.
burisha píše:Hlavne je ze mi ta moja chuti , no nie? ;)
Presne tak, o tom to celé je. Niekomu stačí aj toto, iný si chce vychutnať skutočné espresso a vynaloží preto aj adekvátnu námahu. Napr. mojej polovičke by Tvoj postup stačil, pritom robila niekoľko rokov v bare za strojom a dobré espresso vie urobiť. No doma sa jej s tým nechce toľko prplať.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
burisha
Příspěvky: 10
Registrován: sob 01. lis 2008 19:44:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od burisha »

To David: Ved to je prave to, keby sa dalo jednoduchsie objednavat na Slovensko..hned ako som sa sem registrovala som sa na to pytala, zial poplatky su prilis vysoke aby sa mi to oplatilo.. Raz som v nejakej restike pila kavu z Prima café a bola skutocne vynikajuca, na tu sa nechyta ta moja lavazza ani z daleka ;) Ale co uz ked uz :) Primacafé by si malo tusim vytvorit pobocku na Slovensku, mnohi by to isto ocenili :D
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od David »

No, jak jsem empiricky stanovil, v lednici (a podle dalších zdrojů i v mrazáku) to kafe nějakou dobu kvalitní vydrží. Můžete se ev. všichni ze slovenska dohodnout na jedný zázilce, z primacafe to převezou přes hranici a pak si to rozposíláte mezi sebou. Pravda, takové pionýrské řešení, ale co by člověk pro dobrý kafe neudělal :D
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od Ondra »

burisha píše:Co sa tyka sitiek, su dve - jedno na 7 g - na jednu kavu druhe na cca 13-14g (dve kavy).
Dík za info. Ještě se zeptám, je součástí páky vyjimatelný gumový disk, nebo mají sítka zdvojená dna? Případně jaký mají vnitřní horní průměr? ;) Jinak přeji spokojené kafování. :tany:
Uživatelský avatar
aldadt
Příspěvky: 1
Registrován: pon 29. pro 2008 19:37:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od aldadt »

Zdravím.
Rád bych poděkoval za tyto stránky, které mi pomohly při výběru kávovaru. Nejsem fajnšmekr, ale dobrou kávu mám rád a tak jsem volil levnější kousek De Longhi EC 155. Musím říct, že jsem velmi překvapen tichým chodem, malými rozměry a pro kávovar jistě velmi podstatnou hmotností přístroje - 4,7 kg. Espresso má výbornou chuť i creamu, použil jsem kávy Tchibo Espresso a Segafredo Zanetti. Pokošel jsem se i o Cafe late a musím říci, že se povedlo. Mléko jsem použil polotučné, přímo z lednice a pomocí parní trysky se objem zvětšil cca 2x. Připravoval jsem i jedno espresso, tedy 7g kávy a také OK :P . Vzhledem k ceně 2.399 Kč musím závěrem konstatovat, že to byla velmi dobrá koupě - doporučuji!!! :tany:

Zde link: _ttp://www.bilaplaneta.cz/d/de-longhi-ec-155/
Uživatelský avatar
Dominik
Příspěvky: 7
Registrován: úte 06. led 2009 8:01:45
bydliště: Otrokovice
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od Dominik »

Zdravím Vás.Mám na výběr mezi tímto delonghi a Zelmer 13Z010.Které z těchto dvou byste vybrali?Žádné jiné prosím nepostujte.Jsem limitován financemi.A tyto 2 se mi jeví jako nejlepší.Díky.
Uživatelský avatar
burisha
Příspěvky: 10
Registrován: sob 01. lis 2008 19:44:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od burisha »

Ja som tu uz davnejsie pisala moj pocit z De Longhi EC 155, mam ho uz pol roka a zatial je bez chyby, spociatku som nevedela napenit mlieko, ale uz som prisla ako na to a vpohode sa da zvladnut aj Latte ci kapucino. Na espresse robi krasnu vysoku penu ktora vydrzi a celkovo som s nim aj po pol roku velmi spokojna. Pouzivam kavu Illy a ta je z toho stroja skutocne vynikajuca. Takze ja za seba mozem De Longhi doporucit
Uživatelský avatar
Dominik
Příspěvky: 7
Registrován: úte 06. led 2009 8:01:45
bydliště: Otrokovice
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od Dominik »

Tak jsem si to DeLonghi objednal.A také kávu odsud z Primacafé.Až to všechno dorazí, tak zkusím připravit své první espresso. ;) Hodím sem pak fotky a svoje poznatky.Držte mi palce.
Uživatelský avatar
Dominik
Příspěvky: 7
Registrován: úte 06. led 2009 8:01:45
bydliště: Otrokovice
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od Dominik »

Jsem to nevydržel a koupil Lavazzu espresso,zrnkovou.Vypadá to hodně dobře,pěnu to má,chutná to,jen je to jakési dorezava.Nevím jak moc najemno to namlít.Hodí někdo fotku pomleté kávy?Díky
Uživatelský avatar
burisha
Příspěvky: 10
Registrován: sob 01. lis 2008 19:44:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od burisha »

Ja som zo zaciatku kupovala tiez Lavazzu, ale zdala sa mi moc kysla. Teraz kupujem vylucne Illy, mletu, kedze nemam mlyncek. A je vynikajuca.. Keby som ale z CR, jednoznacne objednavam iba Primacafé ;) S mletim neporadim, kedze kupujem uz namletu..
Uživatelský avatar
Dominik
Příspěvky: 7
Registrován: úte 06. led 2009 8:01:45
bydliště: Otrokovice
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od Dominik »

Tak jsem teďka dělal 30 ml presso na latte,teklo to asi 28 vteřin,pěkná crema, asi 5mm.po zamíchání se opět zacelila.Neříkám,že Lavazza je nejlepší káva.Ale je to zrnkovka dneska rozbalená a namletá,takže chuť ok.už se nemůžu dočkat na primacafe.Ale než přijde, tak musím něco pít :-D
Uživatelský avatar
burisha
Příspěvky: 10
Registrován: sob 01. lis 2008 19:44:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od burisha »

Jasne, z tej cremy som bola unesena aj ja, a najma to ze aj po zamiesani pekne drzi.. mnam :grin:
Odpovědět

Zpět na „DELONGHI“