Baratza Maestro Plus

problémy (všeho druhu) s mlýnkem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
butrus
Příspěvky: 15
Registrován: pon 13. úno 2012 14:34:09
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Baratza Maestro Plus

Příspěvek od butrus »

Zdravím,

zakoupil jsem kávovar : De Longhi EC 850. Rád bych si k němu koupil i mlýnek na kávu, bohužel zde poměrně slušně hodnocený Gaggia MDF, je momentálně v e-shopech nedostupný. Myslíte si, že tento by byl vhodný?

Kód: Vybrat vše

http://www.doubleshot.cz/baratza-maestro-plus-kavomlynek.html
Děkuji
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Baratza Maestro Plus

Příspěvek od Redmann »

Nakoľko váš kávovar má
Profesionální držák filtru na mletou kávu a pody s integrovaný systémem pro extra krémovou pěnu
mlynček vhodný bude určite.
Uživatelský avatar
butrus
Příspěvky: 15
Registrován: pon 13. úno 2012 14:34:09
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Baratza Maestro Plus

Příspěvek od butrus »

Děkuji za odpověď.
Bohužel v podstatě ani nevím, co to znamená : Profesionální držák filtru na mletou kávu a pody s integrovaný systémem pro extra krémovou pěnu.
Natož abych věděl, jestli to můj přístroj má....... :?: :?:
Poprosil bych o přesnější vysvětlení.......

Díky
Uživatelský avatar
eXp10it
pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: stř 16. lis 2011 20:47:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Baratza Maestro Plus

Příspěvek od eXp10it »

:roll: kupoval jste kávovar přes internet, máte ho ještě ve 14 denní ochranné lhůtě?
15barů pokládám jako rozumné minimum pro přípravu kvalitního espressa
Uživatelský avatar
spikey
více pokročilý
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25. říj 2011 12:16:23
bydliště: Praha 5
kávovar: Victoria Arduino Eagle one Prima
mlýnek: Anfim Pratica, Mahlkönig EK 43

Re: Baratza Maestro Plus

Příspěvek od spikey »

Redmann píše: Profesionální držák filtru na mletou kávu a pody s integrovaný systémem pro extra krémovou pěnu
kolega zmiňuje nejspíše google překlad, který využívají prodejci bez jakékoliv úpravy v internetových prodejnách. Zde se mluví o portafilteru, ve kterém je umístěn bazmek na pěnění. Většina uživatelů si z páky tento předmět vypreparují. Právě proto aby přístroj připravoval kávu přirozeně. K tomu je však potřeba správného mletí.

Baratza byla zmíněna v tomto tématu:http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... estro+Plus popisuje se zde potřeba úpravy pro správné mletí.

Celkově téma o mlýncích v podobné cenové kategorii:http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... estro+Plus

V době kdy jsem ještě váhal o nákupu mlýnku mi byla Baratza doporučena kavárníky jako dostupná varianta mezi levnými mlýnky. Jak se v odkazu u mlýnku píše, je pro "nenáročné espresso"
Baví vás zajímavosti o kávě? Podívejte se na rozhovory, které natáčím s osobnostmi z oblasti výběrové kávy: www.youtube.com/c/JaroslavSl365cupsofcoffeevlog
Uživatelský avatar
butrus
Příspěvky: 15
Registrován: pon 13. úno 2012 14:34:09
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Baratza Maestro Plus

Příspěvek od butrus »

eXp10it píše::roll: kupoval jste kávovar přes internet, máte ho ještě ve 14 denní ochranné lhůtě?
Ne, nekupoval.
V podstatě se ale ptám na mlýnek.............
Uživatelský avatar
butrus
Příspěvky: 15
Registrován: pon 13. úno 2012 14:34:09
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Baratza Maestro Plus

Příspěvek od butrus »

spikey píše: kolega zmiňuje nejspíše google překlad, který využívají prodejci bez jakékoliv úpravy v internetových prodejnách. Zde se mluví o portafilteru, ve kterém je umístěn bazmek na pěnění. Většina uživatelů si z páky tento předmět vypreparují. Právě proto aby přístroj připravoval kávu přirozeně. K tomu je však potřeba správného mletí.

Baratza byla zmíněna v tomto tématu:http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... estro+Plus popisuje se zde potřeba úpravy pro správné mletí.

Celkově téma o mlýncích v podobné cenové kategorii:http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... estro+Plus

V době kdy jsem ještě váhal o nákupu mlýnku mi byla Baratza doporučena kavárníky jako dostupná varianta mezi levnými mlýnky. Jak se v odkazu u mlýnku píše, je pro "nenáročné espresso"
Děkuji za podrobný popis.
Nicméně bych se Vás ještě chtěl zeptat, je mlýnek Baratza Maestro Plus vhodnější k mému kávovaru, nežli Gaggia MDF? Nebo si myslíte, že to ke kávovaru De Longhi EC 850 nemá smysl? Momentálně mám možnost Gaggii koupit, ozval se mi jeden prodejce, který ji má skladem.

Děkuji
Uživatelský avatar
ondra.palas
Příspěvky: 22
Registrován: pon 05. zář 2011 19:08:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Baratza Maestro Plus

Příspěvek od ondra.palas »

To butrus:
nevím, který prodejce se ti nakonec ozval, já jsem se na Gagii MDF dotazoval před nějakou dobou tady (tehdy nebyly skladem)

Kód: Vybrat vše

http://www.shop.axtor.cz/
v tom e-shopu jsem kupoval Evo, nedávno mi p. Kříž poslal mail, že je už mají skladem, já jsem se mezitím rozhodl pro dosserless. Poštovné se nad 5tis neplatí, komunikace příkladná, obchod můžu doporučit.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Baratza Maestro Plus

Příspěvek od Redmann »

butrus píše:Bohužel v podstatě ani nevím, co to znamená : Profesionální držák filtru na mletou kávu a pody s integrovaný systémem pro extra krémovou pěnu.
O napeňovacích pomôckach napríklad tu:
http://www.primacafe.cz/primastr/index. ... penenikavy
alebo všelikde tu na fóre.
Uživatelský avatar
spikey
více pokročilý
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25. říj 2011 12:16:23
bydliště: Praha 5
kávovar: Victoria Arduino Eagle one Prima
mlýnek: Anfim Pratica, Mahlkönig EK 43

Re: Baratza Maestro Plus

Příspěvek od spikey »

Osobně bych investoval do MDF, jsem s ním více než spokojený, zde ho má nejvíce uživatelů, proto i v případě poruchy je snadné najít odpověď takřka na jakoukoliv otázku ohledně tohoto mlýnku. V profilu jednotlivých káv se často dovíte kdo mele na jaký stupeň a to třeba mě do začátku velmi pomohlo abych se nějak kalibroval na podobný odhad. U mě by to vyhrálo znovu MDF.
Baví vás zajímavosti o kávě? Podívejte se na rozhovory, které natáčím s osobnostmi z oblasti výběrové kávy: www.youtube.com/c/JaroslavSl365cupsofcoffeevlog
Uživatelský avatar
butrus
Příspěvky: 15
Registrován: pon 13. úno 2012 14:34:09
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Baratza Maestro Plus

Příspěvek od butrus »

Děkuji za všechny rady.
Dnes objednán mlýnek Gaggia MDF. :tany:
Jsem zvědav, jak se bude tvářit paní domu :trest:
Uživatelský avatar
spikey
více pokročilý
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25. říj 2011 12:16:23
bydliště: Praha 5
kávovar: Victoria Arduino Eagle one Prima
mlýnek: Anfim Pratica, Mahlkönig EK 43

Re: Baratza Maestro Plus

Příspěvek od spikey »

Gratuluji, u mě je to doma taktéž boj s prosazováním všech "nutných" výdajů, ale jak si paní domu zvykne na dobrou kávu tak bude vyhráno!
Baví vás zajímavosti o kávě? Podívejte se na rozhovory, které natáčím s osobnostmi z oblasti výběrové kávy: www.youtube.com/c/JaroslavSl365cupsofcoffeevlog
Uživatelský avatar
butrus
Příspěvky: 15
Registrován: pon 13. úno 2012 14:34:09
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Baratza Maestro Plus

Příspěvek od butrus »

Zdarvím,

tak po delší době používání, musím konstatovat, že rady k zakoupení tohoto mlýnku, byly pravdivé. Jsem s ním nadmíru spokojen. Nusel jsem sice na svém kávovaru provect pár úprav (na napěňovacích miskách :-)), ale jinak co se týče mlýnku, absolutní spokojenost. Kávička vždy čerstvá, umletá přesně jak potřebuji. Tímto děkuji kolegům za cenné rady. :tany:

Paní domu je též spokojena......... :lol:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Baratza Maestro Plus

Příspěvek od primacafe »

butrus píše:Zdarvím,

tak po delší době používání, musím konstatovat, že rady k zakoupení tohoto mlýnku,..........
Vlastně kterého mlýnku, Baratza Maestro Plus nebo Gaggia MDF.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
butrus
Příspěvky: 15
Registrován: pon 13. úno 2012 14:34:09
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Baratza Maestro Plus

Příspěvek od butrus »

Omlouvám se, jsem hlava děravá. Jedná se o mlýnek Gaggia MDF.
Odpovědět

Zpět na „k mlýnku“