Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
skuba88
Příspěvky: 50
Registrován: stř 26. zář 2012 15:10:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od skuba88 »

Dobrý den,

v poslední době jsem začal ujíždět na espressu a i když už doma nějaké ty kávovary máme viz podpis, chtěl bych si pořídit nějaký kvalitní pákový nejlépe se zabudovaným mlýnkem. Docela mě zaujal Ariete café roma 1329, pročetl sem zde příspěvky o něm a udělal si tedy názor, že to není vůbec špatný stroj, ale nějaké drobnější mouchy že má. Proto se chci zeptat, zda jsou nějaké lepší pákové alternativy se zabudovaným mlýnkem? Nebo spíše doporučíte pákový kávovar a k němu nějaký mlýnek dokoupit? Mně osobně se totiž víc líbí se zabudovaným, ale pokud by to mělo být za cenu třeba horšího kávovaru, tak ho klidně oželím. Občas si dělám ke snídani cappucino, takže bych byl rád aby měl kávovar i dobrou parní trysku, která umí mléko opravdu našlehat. Pak mám ještě požadavak aby šla na kávovar použít nějaká profi páka a ne jen ty s nějakými krémovači atp. Co se týče ceny, tak bych investici viděl do cca 10 000,-, možná do15ti v případě nějakého opravdu zajímavého kousku.

Předem děkji za rady :ucta:
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od ondrada »

Pokud je tu ochota dát takový peníze, asi není lepší (osvědčenější) volba než Gaggia Classic + Gaggia MDF, obojí je tu popsáno dosyta. Ariete 1329 (zvlášť za těchto podmínek) spíš určitě nee...
Uživatelský avatar
skuba88
Příspěvky: 50
Registrován: stř 26. zář 2012 15:10:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od skuba88 »

Tak samozřejmě ty peníze do toho za každou cenu dát nemusím :grin: Jde mi především o to, aby přístroj uměl udělat opravdu espresso a ne jen cosi co se tomu podobá. A když už bych pořizoval tedy v těch vyšších cenových relacích, tak bych asi chtělo něco trošku designově zajímavého, třeba i retro. Tenhle kávovar i mlýnek co doporučuješ mi vzhledově přijdou takový obyčejný :oops: vím, že vzhled mi espresso neuvaří, ale přeci jen za ty peníze už by to nějako parádu udělat mohlo :)
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od ondrada »

Tak to je ale trošku v rozporu - když to má být dražší, musí to být designovka, když to nebude designovka, musí to být levnější. Z toho vychází šmejdovskej kávovar zabalenej v pozlátku. V tom případě koupit Catlera - ti totiž prodávaj přesně takový ho*na v pozlaceným obalu - ale pak sem nechodit brečet, asi tak... ;-)
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od bouncer »

Proč zabudovaný mlýnek? Obvykle je jejich kvalita pochybná.

Tak když chcete design i kvalitu, tak si sežeňte Rancilio Silvia + Rocky, nové do 20 tisíc, použité se vleze do vašeho rozmezí. Takový klasický vzhled, na kterém se nedá nic zkazit.

Michodem, plastová Ariete café roma 1329 vypadá ošklivě, takže nevím co řešíte :-)

Gaggia MDF je sice asi nejošklivější mlýnek na trhu, ale ve své cenové relaci nemá konkurenci. Gaggia Classic dle mého nevypadá zle. Ale když si projedete jiné kávovary tady na fóru, tak třeba narazíte na něco, co se vám zalíbí.

Pokud chcete retro a ideálně se zabudovaným mlýnkem, tak si rovnou můžete pořídit toto:

Kód: Vybrat vše

http://espresscious.eu/machines/saeco-bar-2000/
;)
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od Redmann »

Ešte by prichádzal do úvahy Lelit + mlynček. Akuraá nemá 58mm páku, ale ak neplánujete zháňat drahé špeciálne misky, tak by to nemalo vadiť.
Uživatelský avatar
skuba88
Příspěvky: 50
Registrován: stř 26. zář 2012 15:10:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od skuba88 »

ondrada píše:Tak to je ale trošku v rozporu - když to má být dražší, musí to být designovka, když to nebude designovka, musí to být levnější. Z toho vychází šmejdovskej kávovar zabalenej v pozlátku. V tom případě koupit Catlera - ti totiž prodávaj přesně takový ho*na v pozlaceným obalu - ale pak sem nechodit brečet, asi tak... ;-)
Neříkám že to musí být vyloženě designovka, ale ta gaggia clasic se mi opravdu ani trochu nelíbí.

to bouncer: asi je to holt o každého vkusu, ale mně se právě vzhledově arieta café roma deluxe 1329 ve stříbrné barvě líbí, ale soudím jen z fotek, naživo jsem jí neviděl

to redmann: díky za tip, ten lelit vypadá zajímavě :) akorát co jsem tak googlil teď, tak v našich končinách se vyskytuje docela málo, takže to asi nebude úplně ideální se servisním zázemím, že?
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od Redmann »

Arieta je čistý plasťák, IMHO veľmi škaredý.
S tým servisom to môže byť pravda.
Uživatelský avatar
honex
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 10. říj 2011 18:43:33
bydliště: Hradec Králové
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od honex »

A co La Pavoni Domus Bar DMB?
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od Rodom »

Já procházím stejným obdobím, dokonce i ty strojky které jste měl, prošly i mou domácností. Rowenta mě odvedla od turka a rád na ni jako svůj první strojek vzpomínám.
K vašemu přemýšlení - jakmile jsem v touze po chutné zrnkové kávě vlezl sem na toto forum (cca 3 týdny zpět), zjistil jsem, že to co piju z přetlakových misek je sice míle daleko od turka nebo překapávané kávy, ale taky jsem zjistil, že nepiji espresso...byť jsem si to myslel. Ale vzhled strojku je i pro mě důležitý, jen jako staromilec jsem vždy tíhnul ke kovu a ne k plastům, takže mi nedělalo problém souhlasit s částí zdejších diskutérů oceňujících kov namísto plastu. No a pak jsem pročítal názory, zkušenosti. Celkem to k vytvoření názoru doporučuji. Já vůl si myslel, kdovíjak pěkně kovový stroj DeLonghi 820 doma od letoška mám, a zjistil jsem až teď, že to je stejná finta jako s těmi přetlakovými miskami - kolem umělohmotné hlavy je obtažený plát tenkého kovu, takže si člověk myslí kdovíjak bytelný stroj nemá...
Takže stejně jako vy jsem zpočátku nijak nejásal nad vzhledem Gaggie Classic, kterou jsem si po pár nočních směnách tady na foru vybral jako č.1 , a posléze Rancilio Silvia jako č.2, ale doporučuji - projeďte si i YouTube. Nějak postupně se mi začaly jak Gaggia tak Rancilio i vzhledově líbit. Ono když zjistíte, že se od nich můžete těšit na skutečné espresso, tak ten design se vám najednou začne nějak víc a víc zamlouvat. Aspoň u mě to tak zafungovalo.

Teď mám jiný problém-jak přesvědčit ženu, že i když máme strojků doma i po příbuzenstvu neúrekom, že potřebuji nutně k životu další - a ne zrovna levný ( mezitím se totiž Rancilio posunul na č.1...). Taktickou bitvu jsem zahájil dnes miniškolením manželky na téma podraz s přetlakovými miskami. A prohodil jsem cosi o blížících se Vánocích. Takže step by step...
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od ondrada »

Samozřejmě Silvia plus Vario nebo Rocky je výborná volba, ale nezmiňoval jsem je protože cenově už jsme přecijen někde jinde (ale ono to tak bývá, že když někdo řekne že má být něco do deseti, maximálně patnácti, tak ostatní mají za to, že těch 18 nebo 20 eště by třeba mohlo jít ;-)) Gaggia Classic + Gaggia MDF je v poměru cena/výkon asi bez konkurence a ve výsledku nepletu-li se sehnatelné za cenu spíš lehce nad 10, než lehce pod 15. Navíc je to tady dost známý. Jinak samozřejmě slušných strojů je tu popsáno více, stejně jako slušných mlýnků, a kombinovat se to nechá libovolně. Ale to je tu všechno popsaný, žejo...

Design holt něco stojí a levná designovka bude na úkor kvality. Budeme-li považovat Classic + MDF za nedesignový funkční základ (a jejich cena kvalitě určitě odpovídá), tak nějak z toho vyjde že když budem chtít něco designovýho a ještě opravdu kvalitního, bude to dražší než tihle dva. A bude-li něco levnější než tihle dva, někde výrobce musel ušetřit (někde kde by neměl). Konkrétně třeba na tý Arietce, v rámci toho že se šetřilo na materiálech (hromada plastu a dalších materiálů na místech kde nemají co dělat nebo jich tam má být aspoň víc), se mi podařilo postupně utrhnout rukojeť páky (protože je přišroubovaná hliníkovým šroubem zalitým v plastu kterej nevydržel utahování do hlavy, namísto ocelovýho šroubu skrz rukojeť kterej by se ani nehnul) a páčku páry (která zas drží na takový pěkný tenký a na několika místech ještě zůžený mosazný osičce, ze který se ulomily poslední asitak dva milimetry, čímž pádem k ní už není páčku jak uchytit). Taky je dobrý si při úvahách jestli "je fakt potřeba kvalitní vnitřek" uvědomit, že stroj na espresso pracuje s 3-5x vyšším tlakem než je běžně v pneumatikách osobního auta, takže když je i vnitřek plastovej, kolik tak může vydržet?

Rozhodně bych si ale rozmyslel vestavěnej mlýnek, nevidím v tom žádnou výhodu, možná pár centimetrů místa, ale i to je dost diskutabilní, naopak samostatný mlýnek má výhod hromadu a mlýnkům od MDF výš asi nic moc vestavěnýho konkurovat nemůže.
Uživatelský avatar
rastino7
více pokročilý
Příspěvky: 130
Registrován: stř 20. říj 2010 11:44:03
bydliště: Nitra
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od rastino7 »

ondrada píše:..., že když někdo řekne že má být něco do deseti, maximálně patnácti, tak ostatní mají za to, že těch 18 nebo 20 eště by třeba mohlo jít ;-))

Kód: Vybrat vše

http://www.servis-kavovarov.sk/domace-kavovary/rancilio-silvia-a-rocky-sd
neviem, ci som to dobre prepocital, ale vychadza tento set na cca 16500 Kč....
a ak by stacilo, tak tento je cca za 13000 Kč.

Kód: Vybrat vše

http://www.coffeeitalia.de/Rancilio_Silvia_set22.htm
Naposledy upravil(a) rastino7 dne čtv 27. zář 2012 9:26:50, celkem upraveno 1 x.
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od Rodom »

rastino7 píše:

Kód: Vybrat vše

http://www.servis-kavovarov.sk/domace-kavovary/rancilio-silvia-a-rocky-sd
neviem, ci som to dobre prepocital, ale vychadza tento set na cca 16500 Kč....
To vypadá jako dobrá cena. Už jsem si dal firmu do Oblíbených,poslal jim dotaz na cenu, záruku, servis a obsah příslušenství. Tak uvidíme.
Uživatelský avatar
skuba88
Příspěvky: 50
Registrován: stř 26. zář 2012 15:10:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od skuba88 »

Díky všem za rady ;)

to onrada: jak prosím dlouho už máš ariete a jak hodně ji používáš, resp. po jaké době se začaly objevovat její slabiny/poruchy právě kvůli horšímu zpracování?

Po přečtení vašich rad a celkově tohoto fóra se teď rozhoduji (což ale ještě neznamená, že jsem rozhodnutý na 100% :grin: ) mezi právě ariete cafe roma delux 1329 a la pavoni domus bar dmb (potažmo lelit pl042em, ale la pavoni se mi líbí o chlup víc a myslím, že bude mít lepší servisní dostupnost v našich končinách). A teď si asi klepete na čelo, proč se rozhoduji mezi dvěma, alespoň co se týče kvality, rozdílnými kávovary že? :lol: Je to proto, protože právě zvažuji, jestli je lepší pro začátek koupit něco levnějšího a až se v přípravě esressa zdokonalím, tak pořídit třeba dražší la pavoni,nebo prakticky téměř od začátku skočit rovnou do la pavoni?

Jinak co se týče vytíženosti stroje, tak se v něm budou za den dělat 2-3 kávy.

Vím, že s tím zabudovaným mlýnkem jsem asi celkem zabejčený, ale mně se to prostě tak nějak líbí, a i kvůli místu mi to přijde praktičtější, že je to takové kompaktnější. Hodně se tu zmiňují nevýhody 1)že se káva v mlýnku přehřívá, ale myslím, že při mém vytížení tento problém nehrozí ne? a 2) že když se rozbije jedno, tak že nebude vlastně fungovat ani to druhé, ale třeba zrovna co se týče la pavoni (alespoň sem tedy pochopil, že se má jednat o kvalitní stroj), tak by snad v domácím použití neměla hrozit jeho porucha ne?
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od ondrada »

rastino7 píše:neviem, ci som to dobre prepocital, ale vychadza tento set na cca 16500 Kč....
jo, vychází to necelých 17 plus doprava. Ale to je právě to co říkám, tazatel chtěl 10, maaaaximaaalně 15, což toto není :) Kdyby nenapsal to "maximálně 15", budou padat návrhy "kousek přes 10" a vešel by se tam kam chtěl. Ale protože napsal tu hranici přes kterou fakt nechce jít tak padají návrhy "však je to jen kousek nad 15 a s patnácti si souhlasil" ;-) (těch 18-20 bylo myšleno tak, že když napíše 10, max. 15 tak tím "o kousek víc" rozumí většina lidí spíš 15, max. 20 ;-) )
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od ondrada »

skuba88: Pokazit se může všechno, i LaPavoni. A není to jen o tom, že "do servisu musí všechno", ale taky o tom, že až jedna půlka (věkem nebo vlastní blbostí) odejde tak, že se nevyplatí jí spravovat, bude zavazet, a pak buď zahodíš i funkční část, a nebo k týhle "kompaktní" krabici postavíš ještě jednu. A nebo oservisuješ za těžký peníze i to, co by se v případě dvou komponent vyplatilo vyměnit za lepší. To samý platí v případě touhy po lepší mašině - buď je to větší investice najednou (stroj i mlýnek) a nebo sme tam, kde bychom byli v případě jedný pokažený půlky (nehledě k tomu že třeba při touze po lepším mlýnku se ten integrovanej jaksi nedá prodat)... A i co se zabranýho místa týká, bavíme se o jednotkách centimetrů (a věřím že se dají najít i kombinace prostorově méně náročné než třeba Arietka nebo Domus Bar)

A abych nezapomněl - pokud jde o "kompaktnost" - jakože aby to k sobě ladilo a vypadalo že to k sobě patří - tak se prodávají minimálně k některým (domácím) Gaggiím a Ranciliům takový piedeštály, na který se to pěkně vedle sebe postaví :) K vidění třeba na

Kód: Vybrat vše

http://www.coffeeitalia.de/gaggia_kaffeemaschine.php
[/url] nebo

Kód: Vybrat vše

http://www.coffeeitalia.de/Rancilio_Kaffeemaschine.php
[/url]

A ohřívání kávy? Je jedno kolik kafí denně se udělá, spíš je důležitý jak dlouho bude kávovar zapnutej. A většinou lidi dojdou k tomu, že když sou doma, je kávovar zapnutej, protože nikomu se nechce 10-15 minut čekat na prohřátí stroje když má chuť na kafe teď ;-)
Naposledy upravil(a) ondrada dne čtv 27. zář 2012 11:14:08, celkem upraveno 2 x.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od ondrada »

skuba88: A eště k tý Arietce - mám jí tady asi rok, nebyla úplně nová, ale kompletně rozebraná, zkontrolovaná a vyčištěná. Páka nevydržela utakování cca. po třech měsících, páčka páry se ulomila asi před týdnem (ale s tím, že před dvěma týdnama sem začal dělat dvě kapučína denně, bo sem tu neměl dobrý kafe, a předtím se na páru prakticky ani nesáhlo).

Dál je v ní vyměněný těsnění v hlavě, což byl taky celkem porod (sehnat a sbrousit na správnou výšku), protože původní silikonový je naprosto nevhodný. A je potřeba zahodit misky který se k ní dodávají a sehnat nějaký normální, což je další ojeb. A taky posunout mlýnek protože z výroby může mlet moc nahrubo. Ještě že tu máme PRIMAcafé kterému patří velký díky :)

Stroj je potom použitelnej a kafe se z něj udělat dá, za předpokladu že má člověk štěstí na kus a je v něm použitelnej termostat. Jiná Arietka se kterou jsem měl tu čest měla mlýnek, kterej i na nejjemnější nastavení mlel moc nahrubo a termostat zas vypínal při moc vysoký teplotě, takže bez zásahu "do střev" tekly místo espressa hořký lavóry. A jak dlouho ještě vydrží, to je ve hvězdách. PRIMAcafé ve vlákně o tomto kávovaru píše, jak ho vnímá z dnešního pohledu.

Ale kdo chce kam... On si asi každej musí zjistit sám, že ti lidi tady na tom fóru fakt nepíšou nesmysle, takovejch už tady bylo... :) Vždyť by jinak výrobci levnejch hraček za chvíli neměli co do huby ;-)
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od Rodom »

Tak bavíme-li se tu o ceně, aby to moc nepřelítlo 15.000 Kč, přišla mi odpověď ze Slovenska. Byla blesková jako jsme dříve měli v hymně o hromech divo bijúcich na Tatrami :) A byla nejen rychlá, ale i zajímavá, takže prodejce u mě získává první plusbody. Když si prý čenžnu kilo nějaké zrnkovky zdarma, kterou k tomu dávají, za snížení ceny dopravy, tak bude doprava jen za 20Eurů. To mi vyhovuje, stejně už mám doma testovací sady od Primacafé a od Doubleshotu ( přišel mi v zásilce přibalený "degustátorský zápisník" - dobrý nápad :idea: )
Slovenský prodejce mi k cestě za snížením ceny nabídl i odpočet DPH, když to vezmu na firmu. Hmmm, to je zajímavá myšlenka, protože do 14 dní mám založenou firmu s jedním stavitelem, takže by to šlo. Cena v tomto případě i s dopravou 569 Euříků - cca 14.300 Kč !
Jen ještě vyšpekuluji, zda náhodou není rozdíl v záruční době když se to koupí na firmu. Někde jsem tu při pročítání fora na tuto variantu snížení ceny narazil, ale v té době jsem ještě neuvažoval, že se budu chtít kupovat zase nové stroje...
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od ondrada »

Může být, jako koncák máš (aspoň v ČR) ze zákona nárok minimálně na dva roky, při kupní smlouvě podle obchodního zákoníku je na prodejci kolik a v jaké formě ti dá. Jinak cena je stejná jako na coffeeitalia.de (kde už bohužel zjistili že prodávat Silvii s Variem za míň peněz než Silvii s Rockym se jim asi moc nevyplatí :-) ), takže čechovi je asi celkem jedno od kterýho souseda nakoupí. Leda se rozhodnout podle toho jestli jsem ze západních Čech nebo z východní Moravy :)

[edit] pardón, teď koukám že oni (coffeeitalia) nemaj v německu zastoupení ale jen web :) [/edit]
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od bouncer »

skuba88 píše: Je to proto, protože právě zvažuji, jestli je lepší pro začátek koupit něco levnějšího a až se v přípravě esressa zdokonalím, tak pořídit třeba dražší la pavoni,nebo prakticky téměř od začátku skočit rovnou do la pavoni?
To je úplně klasická věta začátečníka. Každý si myslí, že koupit na začátek (když tomu ještě tolik nerozumí) něco levnějšího se mu vyplatí. A každý si za to později nadává. Je prostě fakt, že čínské plasťáky toho moc nevydrží a je dost pravděpodobné, že když je budete pravidelně používat, tak do 2 let pojedete jednou nebo dvakrát do servisu. Navíc aby z toho teklo pořádný espresso, tak si musíte pomoci - něco nastavit, něco vyměnit (předevší misky, těsnění apod.). Ondrada tu popsal, co všechno musel udělat, aby z Ariete teklo něco rozumného a já bych mu věřil. Rozumíte tomu, zvládnete to udělat/budete na to mít čas? Bude se vám vůbec chtít? Kvůli tomu, že místo 10 tisíc dáte 5 tisíc a za 2 roky stejně utratíte 10-15 tisíc za něco jiného :) Neušetříte nic, spíš naopak.

Kdysi, než jsem ještě vůbec pil kávu a věděl co je pravé espresso, tak si moje mamka přála k Vánocům espressovač. Kliknul jsem na Mall nebo něco podobného, podíval se na nejprodávanější a vybral Electrolux EEA150 crema, za víc než 3 tisíce. No takovou blbost bych už znovu neudělal. Bylo to dvakrát v servise, parní tryska už dávno nefunguje. Potom, co prasklo těsnění hlavy, tak jsme museli čekat asi 2 měsíce než je naskladní v ČR (vlastně v celé Evropě) nové (gumový kroužek, co se musí měnit cca jednou za rok - asi nejžádanější náhradní díl). A pravé espresso mi z toho stejně neteče i když se snažím.
Když jsem si sám vybíral kávovar, tak jsem taky nebyl zrovna při penězích a 10-15 tisíc pro mě byla nedosažitelná hranice, ale i tak bych už plastovou čínu nebral, i kdyby byla sebelevnější. Nakonec jsme měl štěstí a podařilo se mi koupit Ascaso Dream, za 3 tisíce (zlevněno z 15 :-D ), které je zpracováním na míle daleko. Musel jsem tedy také koupit nové misky a upgrade hlavy, ale za tu cenu mi to stálo. Pak jsem si sehnal použitý MDF za 750 Kč a tak si za 4 tisíce užívám pořádného espressa se vším všudy. Potom mi Ariete s cenovkou přes 5 tisíc přijde jako neuvěřitelně předražený šmejd ;-)
Do I like my coffee black? There are other colors?
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“