Mlýnek na kávu DeLonghi KG 59

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
aramar
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 05. čer 2008 22:29:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Mlýnek na kávu DeLonghi KG 59

Příspěvek od aramar »

Nevíte někdo nakolik je tento mlýnek vyhovující ?
DeLonghi KG 59.jpg
http://www.kavovary-obchod.cz/kavomlynek.asp?kid=128

· Ocelové nerez čepele s vysokou životností
· Nastavitelná hrubost mletí: 8 úrovní – od hrubé po jemnou
· Dávkovací timer: vždy namele to správné množství, které požadujete pro vaši kávu
· Dvojí bezpečnostní systém
· Vyjímatelná nádobka na mletou i zrnkovou kávu
· Navíječ kabelu s vlastním pohonem
· Příjemný design
· Kapacita zrnek 200 g
· Kapacita kávy 100 g
· Rozměry (Š x V x H): 160 x 270 x 110 mm
· Hmotnost: 1,2 kg
· Příkon: 85 W

Nejdřív mě odradily ty nože, tedy že je to tříštivý mlýnek, ale další tvrzení: "Dávkovací timer: vždy namele to správné množství, které požadujete pro vaši kávu" mě zmátlo... znamená to, že ta pomletá káva tedy rovnou během mletí padá do té nádobky? :roll:
Nejsem vůbec žádný odborník, tak jestli mě někdo poučí, budu ráda ;) .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Mlýnek na kávu DeLonghi KG 59

Příspěvek od primacafe »

Uvažujete velice dobře. Přesně to samé zmátlo i mě. Zdá se, že je to jen další případ kdy prodejce jen slepě něco okopíroval a snad ani neví co prodává. Nože odpovídalí tříštivému mlýnku, ale ještě jsem neviděl tento typ mlýnku s mletím do zásobníku (že by něco nového?)
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek na kávu DeLonghi KG 59

Příspěvek od marab »

Spíš bych to viděl na ocelové mlecí kameny, jestli je to možné. Nebo jen nepřesný překlad prodejce. To že prodejce neví co prodává je myslím u internetových obchodů běžná vlastnost. Chápu to jako daň za nižší cenu.
aramar
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 05. čer 2008 22:29:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek na kávu DeLonghi KG 59

Příspěvek od aramar »

pozor - je tam "s vysokou životností" , a ne "s vysokou rychlostí"
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek na kávu DeLonghi KG 59

Příspěvek od hnup »

Žeby kamene ?
Marí sa mi niečo, že som sa kedysi na tento mlynček pýtal a bola mi vyslovene odporučená Gaggia - "lebo v Číne ešte nevedia vyrobiť kvalitné kamene", tak nejako znela odpoveď.

Fakt to nemôže niekto kúpiť a napísať recenziu? Veď je to len pár stoviek :-)
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek na kávu DeLonghi KG 59

Příspěvek od arny71 »

No já nevím, 1500 není pár stovek. Díval jsem se po webu, ale nenašel jsem žádné smysluplné informace k této mašině - už to samo o sobě je zvláštní.
Na coffegeek.com jsou mlýnky Delonghi spojené do jedné skupiny, přímo k této mašině tam není žádná recenze, ale hodnocení ostatních mlýnků DL vyznívá tristně.

Ale kdyby se našel někdo, kdo to koupí a otestuje, tak bych si taky rád přečetl jeho zkušenosti. ;)
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Mlýnek na kávu DeLonghi KG 59

Příspěvek od David »

Se obávám, že tříštivé mlýnky melou nerovnoměrně, což je dost špatné.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Mlýnek na kávu DeLonghi KG 59

Příspěvek od primacafe »

hnup píše:Žeby kamene ?
Marí sa mi niečo, že som sa kedysi na tento mlynček pýtal a bola mi vyslovene odporučená Gaggia - "lebo v Číne ešte nevedia vyrobiť kvalitné kamene", tak nejako znela odpoveď.

Fakt to nemôže niekto kúpiť a napísať recenziu? Veď je to len pár stoviek :-)
Podle tohoto popisu je to jednoznačně s mlecími kameny. Jo - není nad seriozní internetový obchod kdy jeden opisuje stejnou kravinu od druhýho a ani neví co prodávají. Nakonec to zde není popisováno poprvé.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek na kávu DeLonghi KG 59

Příspěvek od hnup »

arny71 píše:No já nevím, 1500 není pár stovek.
Myslel som to samozrejme s tým smajlíkom na konci, neber odo mňa všetko doslovne, já su hňup! :-)
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Mlýnek na kávu DeLonghi KG 59

Příspěvek od primacafe »

To bylo myšlený na mě? Tak to mě ani nenapadlo, já už jsem si těch krámů koupil dost abych zjistil jak fungují a jestli na něco jsou. Co s tím potom dělat když to není na nic?
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek na kávu DeLonghi KG 59

Příspěvek od hnup »

Jasné, že to nebolo myslené na Teba, zase až taký hňup nie som :-) Myslel som to čiste sarkasticky, neberte všetko doslovne.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
aramar
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 05. čer 2008 22:29:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek na kávu DeLonghi KG 59

Příspěvek od aramar »

Že bych se nakonec pochlapila a koupila to - ať VY se máte nad čím o čem bavit a JÁ event. vzteknout nad vyhozenými penězi :lol: :lol: ? Vypadá to docela fifty-fifty :lol:, co? To bych mohla zřejmě i ještě rozebrat a nafotit, hihihi... :D
Opravdu nad tím uvažuji, hmmmm kdybych aspoň věděla že to jsou opravdu ty kameny....... přinejhorším ho pak prodám na aukru. No co, aspoň je esteticky pěkný ;) .
Pokud do toho půjdu dám vám vědět.
Jo, a jak je to s otáčkama(pokud se někde k těm informacím dohrabu) - jaké by měl mít ?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Mlýnek na kávu DeLonghi KG 59

Příspěvek od primacafe »

Podle těch parametrů co poslal hnup a co udávají ostatní pomatení prodejci, tak to vypadá, že to opravdu bude s kamenama (zatím tomu všechno nasvědčuje). Záleží na tom na mletí jaké kávy a k jakému dalšímu použití.
trochu o mlýncích tady
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek na kávu DeLonghi KG 59

Příspěvek od hnup »

aramar píše:Že bych se nakonec pochlapila a koupila to - ať VY se máte nad čím o čem bavit a JÁ event. vzteknout nad vyhozenými penězi :lol: :lol: ? Vypadá to docela fifty-fifty :lol:, co? To bych mohla zřejmě i ještě rozebrat a nafotit, hihihi... :D
Konečne správna reč! To je ono! Aramar na hrad! :-)

Mám tušáka, že som ten mlynček videl aj pod inou značkou, či dokonca značkami, navyše dovozca naznačil krajinu pôvodu (Čína), podľa mňa sa naplní tá možnosť Tvojho "vzteku nad vyhozenými penězi". Ono síce záleží, čo od mlynčeka očakávaš, no na mletie do espressa to asi nebude to pravé orechové.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Mlýnek na kávu DeLonghi KG 59

Příspěvek od primacafe »

Že bych si ještě ke všemu koupil otáčkoměr, abych měl čím změřit ten mlýnek. Nestačilo by, že jsem koupil kontaktní teploměr, digitální váhu do 50g s rozlišením 0.01g i ten mlýnek MDF (který stejně nepoužívám), ale na otáčkoměr jsem zapomněl.
Ještě že jsem se před spaním pořádně zasmál a pobavil. :o :shock: :) :D
......velmi mlhavé pojmy jako "malé" a "vysoké" :roll:
Nabízí se ještě jedna možnost pro ty kterým se tyto pojmy zdají mlhavé. Koupit si i mlýnek ETA (už to tady taky někdo popisoval, že ho vyhodil pro nepoužitelnost protože měl vysoké otáčky) a na vlastní oči i uši se přesvědčit o nepoužitelnosti tohoto mlýnku (z důvodu vysokých otáček).
Kdybych k nízkým otáčkám napsal konkretní údaj, jak by to dopadlo? Pořídila byste si otáčkoměr pro ověření otáček Vašeho uvažovaného mlýnku?
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Mlýnek na kávu DeLonghi KG 59

Příspěvek od primacafe »

Nedalo mě to, a hledal jsem u prodejců nějakou další informaci o tomto mlýnku. Chtělo by se to konečně dobrat k nějakému závěru.
Prošel jsem asi 20 nabídek a všichni udávají to samé (o kamenech ani slovo), jen dva to zpestřil údajem - má mlecí nože.

Detailní popis:
Kávomlýnek DeLonghi KG 59
- Profesionální mlýnek zrnkové kávy, nastavitelná hrobost mletí - 8 úrovní od hrubé po jemnou
- dávkovací timer: vždy namele to správné množství, které požadujete pro vaši kávu
- dvojí bezpečnostní systém
- vyjímatelná nádobka na mletou i zrnkovou kávu
- navíječ kabelu s vlastním pohonem
- kapacita zrnek: 200 g
- kapacita kávy: 100 g
- má mlecí nože
- výkon 85 W
- rozměry: 16x11x27 cm


druhý popis (evidentně okopírovaný od prvního):
Kávomlýnek DeLonghi KG 59 - Profesionální mlýnek zrnkové kávy, nastavitelná hrobost mletí - 8 úrovní od hrubé po jemnou - dávkovací timer: vždy namele to správné množství, které požadujete pro vaši kávu - dvojí bezpečnostní systém - vyjímatelná nádobka na mletou i zrnkovou kávu - navíječ kabelu s vlastním pohonem - kapacita zrnek: 200 g - kapacita kávy: 100 g - má mlecí nože - výkon 85 W - rozměry: 16x11x27 cm

Oravdu těžké se v tom orientovat: mlecí jsou u mlýnku kameny a nože mají tříštivé mlýnky.

Aspoň si na něj sáhnout někde v prodejně, jeden by byl rázem určitě moudřejší.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Mlýnek na kávu DeLonghi KG 59

Příspěvek od David »

To jsou kombinace: Profesionální - 8 stupňu nastavení - nože :o)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
aramar
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 05. čer 2008 22:29:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek na kávu DeLonghi KG 59

Příspěvek od aramar »

primacafe píše:Že bych si ještě ke všemu koupil otáčkoměr, abych měl čím změřit ten mlýnek. Nestačilo by, že jsem koupil kontaktní teploměr, digitální váhu do 50g s rozlišením 0.01g i ten mlýnek MDF (který stejně nepoužívám), ale na otáčkoměr jsem zapomněl.
Ještě že jsem se před spaním pořádně zasmál a pobavil. Nabízí se ještě jedna možnost pro ty kterým se tyto pojmy zdají mlhavé. Koupit si i mlýnek ETA (už to tady taky někdo popisoval, že ho vyhodil pro nepoužitelnost protože měl vysoké otáčky) a na vlastní oči i uši se přesvědčit o nepoužitelnosti tohoto mlýnku (z důvodu vysokých otáček).
Kdybych k nízkým otáčkám napsal konkretní údaj, jak by to dopadlo? Pořídila byste si otáčkoměr pro ověření otáček Vašeho uvažovaného mlýnku?
1. Jsem ráda, že jsem - ikdyž neúmyslně - pobavila. Takže abych poznala jestli je jeden výrobek krám k nepotřebě(zřejmě), tak si mám zakoupit i druhý o kterém se to ví jistě. Opravdu podnětný nápad :idea: Já prostě vážně!!! nevím co to jsou vysoké a co nízké otáčky.


2.Tedy aby se musel pořídit otáčkoměr, to mě vůbec nenapadlo :oops: Pokud je počet otáček TAK PODSTATNÝ údaj, tak jsem si myslela, že to bude uvedeno přímo někde v technických parametrech, které jsou dohromady s návodem součástí výrobku. Zajímám se o presso a věci s ním související ani ne týden a tak jsem netušila, kolik je v této oblasti u VÝROBCŮ neserioznosti a snad i diletanství... třeba u aut se dají ZÁKLADNÍ potřebné technické parametry zjist, ostatně ne jen u aut. A tady se řeší, že spousta espress ze spousty důvodů neudělá správné espresso, mlýnky nemelou jak mají a nebo jsou úplně nevhodné.... no a já zas nemám deset tisíc na ty správné propriety........
Takže si jdu udělat turka ze čtvrt roku namleté Jihlavanky, doliju to mlíkem a zkusím na presso nemyslet :evil: (...... :cry:)
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Mlýnek na kávu DeLonghi KG 59

Příspěvek od David »

Hele, je to jednoduchý. Vysoký otáčky zněj asi takhle vzíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí - to je eta na volnoběh, kdy má 10 000 ot/min. Nízký otáčky zněj asi takle vzuuuuuurruuuuruuzuuzuzuzu. To je Caggia MDF na volnoběh. Jaké má otáčky ale nevím, ani se mi to nepodařilo dohledat. :D
Výběr mlýnku a kávovaru rozhodně není jednoduchá věc a šetřit se nevyplácí (a v principu ani nedá)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Mlýnek na kávu DeLonghi KG 59

Příspěvek od primacafe »

David to popsal takle přesně už někde jednou. Ono ty nízké použitelné otáčky jsou od, do nějaké hranice a nad tuto je mlýnek na mletí kávy pro presso velmi těžko použitelný. Někde je to také zmiňováno, že není problém mlet na presso i ručním mlýnkem. Tak si představte jak nejrychleji umíte točit kličkou mlýnku, tak ještě použitelný otáčky u eletrického mlýnku jsou o malinko větší.
Jinak tu myšlenku na presso nevzdávejte ani u turka z Jihlavanky.
David je jedním z uživatelů Rowenty Prelude a myslím, že Vás bude umět přesvědčit, že za určitých podmínek, je i tento levný kávovar na espresso použitelný. I v případě, že si necháte mlet kávu u nás (nebudete první ani poslední).
Na mlýnku bych nešetřil a opravdu asi pořídil Gaggia MDF. Když k němu pořídíte levný kávovar a časem zjistíte, že by to chtělo kávovar vyměnit za kvalitnější, zůstane Vám dál kvalitní mlýnek a zatím vypadá, že je konstrukčně dost rubustní a něco vydrží.

Ta surovina co jste uvedla, že jdete konzumovat, to jste myslela vážně? Že né. To je tak na vypumpování žaludku. Jo a škoda toho mlíka, jestli bylo čerstvý (pokud nemělo datum shodný s mletím Vaší kávy).
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Mlýnek na kávu“